Besa e Prishtina me fitore të thella

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” në Mitrovicë përfundoi me rezultat 40:21 për Besën.
Ekipi vendas është mbajtur në 15 minutat e parë, por më pas pejanët kanë nisur shkëputjen.
Yll Muqolli ka realizuar 10 gola kurse Ylli Visoka 7. Te Trepça 7 gola i shënoi Alban Shabani kurse Sali Maxhera i shënoi 5 gola.
Pas javës së 21-të të Superligës A, Besa Famgas udhëheq në tabelë me 42 pikë. Trepça mbetet e treta me 23 pikë.
Po të mërkurën Prishtina e mposhti Vëllaznimin me rezultat 45:33. Oltion Beshiri shënoi 12 gola për Prishtinën, kurse Deniz Terziqi 7.
Te Vëllaznimi nga 8 gola i shënuan Egzon Lluka e Florian Rexha.
Ndeshja Kastrioti – Drenica luhet nesër nga ora 19:00.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të Superligës A të Kosovës …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet e xhiros së 20-të …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë të femrave, do të …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e këtij vendi prej edicionit …

Samadrexha e Shqiponja kanë fituar dy ndeshjet e së dielës në Superligën e hendbollisteve. Të dy skuadrat fituan ndeshjes …

Prishtinës i ka takuar ndeshja e fundit e xhiros së 26-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Të …

Nuk ka dhënë fitues derbi i xhiros së 19-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën në …