Besa Famgas me fitore bindëse ndaj Kastriotit

Lojtari ka topin në dorë dhe po mundohet t'ia pasojë bashkëlojtarit të tij, njëri kundërshtar ka ngritur duart lartë dhe po mundohet ta bllokojë pasimin, kundërshtarët e tjerë po presin rastin e duhur për të ndërhyrë.

Kampioni Besa Famgas ka bërë hapin e parë drejt finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll.

Të shtunën mbrëma në palestrën “Karagaçi” në Pejë, Besa fitoi ndaj Kastriotit me rezultat 41:28. Ishte kjo gjysmëfinalja e parë e plejofit.

Para ndeshjes është bërë kontrollimi shëndetësor i lojtarëve, si pjesë e masave të task-forcës ndaj COVID-19.

Ekipi pejan ka dominuar ndeshjen dhe vazhdimisht ka pasur epërsi bindëse. K. Jupa ishte më efikasi te Besa me 9 gola. Të Kastrioti u dallua J. Bislimi me 8 gola.

Ndeshja e dytë luhet në mesjavën e ardhshme në Ferizaj.

Besa Famgas -Kastrioti 41:28 (19:10)

Besa Famgas: Mehmeti, Jupa 9, Gjuka 3, Prce 6, J. Muqolli 4, Ramosaj 3, Tahirukaj 7, Kukrika, Visoka 1, Vokshi, Mushkolaj 1, Idrizi 3, Tafilaj, Y. Muqolli 4, J. Vokshi, Luzha.

Kastrioti: Curri, Syla, Bega 1, Dugolli 6, Hoxha, Selmani, Bislimi 8, Qerimi, Selmani, D. Dugolli, Rudari 4, Ibrahimi, Bytyqi, Shabani 5, Zaskoku 4.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Në fundjavë janë ndeshjet e dyta të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën është takimi Ferizaj …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova