Besa fiton titullin te juniorët, hendbolli pejan me të ardhme të sigurtë

Besa FamGas ka dominuar hendbollin në vend në vitet e fundit. Edhe sivjet është në finale të Kupës dhe do të fillojë nga pozita e parë plejofin. Por hendbollin pejan e presin ditë të ndritura edhe në të ardhmen. Skuadra nga Peja, Besa FamGas, pasi ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në grupmoshën e kadetëve, siguroi titullin edhe në grupmoshën e juniorëve.

Të shtunën në Pejë është luajtur turneu final për grupmoshën e juniorëve, përkatësisht ndeshjet gjysmëfinale, ndeshja për vend të tretë dhe finalja.

Besa FamGas I kishte fituar të gjitha dhjetë ndeshjet në Grupin A të ligës së juniorëve, ndërsa në gjysmëfinale të plejofit u përball me Vëllaznimin. Fitoi me rezultat 25:21. Në gjysmëfinalen tjetër të plejofit luajtën Vushtrria dhe Kastrioti. Fitoi Kastrioti me rezultat 22:20.

Kështu për vend të tretë luajtën Vëllaznimi e Vushtrria, ndërsa fitore shënoi skuadra gjakovare Vëllaznimi me rezultat 37:31.

Në finale të plejofit të ligës së juniorëve, Besa FamGas fitoi ndaj Kastriotit të Ferizajt me rezultat 32:22.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll …

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën mbrëma në palestrën “Minatori” …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e rizgjedhjes ne postin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re të Besa Famgas. Në …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian të hënën. Xhema e …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt). Në Superligën A …

Të dielën u luajtën katër ndeshje të xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Llapi ka vazhduar me fitore në stinorin pranveror të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të dielën në xhiron …

Besa Famgas e ka mbyllur me fitore bindëse fazën e parë të garave në Superligën e Kosovës në hendboll …