Caktohen gjysmëfinalistët e parë

Në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë të martën janë përcaktuar dy skuadrat e para gjysmëfinaliste të Kupës së Kosovës në hendboll. Fillimisht u luajt ndeshja e parë çerekfinale te hendbollistet, ndërsa u takuan Vëllaznimi e Vushtrria. Fitore shënoi skuadra vushtrriase me rezultat 42:21. D. Kasumi shënoi 12 gola për Vushtrrinë, ndërsa 15 gola për Vëllaznimin i realizoi E. Radoniqi.

Më pas u luajt çerekfinalja e parë në konkurrencë të hendbollistëve. U takuan Vëllaznimi dhe Kastrioti, kurse fitore shënoi skuadra ferizajase me rezultat 44:24. Kastriotin drejt fitores e udhëhoqi L. Shabani me 9 gola. A. Neziri shënoi 10 gola për Vëllaznimin.

Çerekfinalet tjera luhen të mërkurën e të enjten.

KHF Vëllaznimi – KHF Vushtrria 21:42 (8:18)

KHF Vëllaznimi: Mullakadrija, Cermjani, Bytyqi, Kastrati, Daija, Frrokaj 1, Radoniqi 15, Zhubi 3, Grezda 1, Jetishi, Kabashi, Berisha, Hoda 1.

Vushtrria: N. Kelmendi, Gubetini, Avdiu 1, Zymberi 2, Preniqi 1, Paci 2, A. Kelmendi 6, Rrahmani 4, R. Gubetini 3, Selaci 1, Kasumi 12, Sfarqa 6, Tahiri 4.

KH Vëllaznimi – KH Kastroti 24:44 (9:21)

KH Vëllaznimi: Luzha, Hoxha, Morina 1, Halili, Neziri 10, Rama 6, Rexha 3, Fana 3, Ferati, Bardhoku, M. Luzha, Hoti, Kuqi, A. Hoti, Idrizi 1, Radoniqi.

Kastrioti: Curri, B. Syla 1, Zherka 3, A. Dugolli, Terziqi 7, Prekazi 4, Shabani 9, Ramadani 4, D. Dugolli, Rudari 6, Mustafa 7, Esati, Rajatoski, Bassomben 4.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …