Ndeshje e fortë në “Karagaçi”, Besa mposhtet për një gol

Një ndeshje e fortë evropiane është luajtur të dielën mbrëma në palestrën “Karagaçi” në Pejë. Para një numri të konsiderueshëm shikuesish, kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas është përballur me skuadrën kroate, Sesvete.Ndeshja ishte interesante dhe shumë e luftuar nga të dy skuadrat. Por në fund, me gol në sekondën e fundit, ka fituar […]

Besa e pamposhtur në shtëpi në vitet e fundit, synon suksesin edhe ndaj Sesvetes

Prej vitit 2019, Besa Famgas nuk ka humbur ndeshje evropiane në palestrën “Karagaçi” në Pejë. Kështu që me të drejtë pritet fitore e Besës edhe të dielën ndaj Sesvetes së Kroacisë. Por kampiones së Kosovës në hendboll i duhet fitore e thellë për të avancuar në Kupën Evropiane.Në nëntor të vitit 2020, Besa Famgas i […]

Gjuka: Të dielën kërkojmë kualifikimin

Kapiteni i Besa Famgas, Egzon Gjuka, është optimist para ndeshjes të së dielës me skuadrën kroate, Sesvete. Ndeshja luhet në “Karagaçi” kurse është e dyta e raundit të tretë të Kupës Evropiane. Gjuka në ndeshjen e parë ishte prej më të mirëve, kurse e di se skuadrën pejane nuk e pret mision i lehtë. Por […]

Portieri Mehmeti beson se Besa Famgas ka cilësi që të kualifikohet

Portieri Mursel Mehmeti është kthyer me sukses te Besa Famgas. Ai të dielën bëri 11 pritje për kampionen e Kosovës, por që nuk ishin të mjaftueshme në ndeshjen ndaj skuadrës kroate, Sesvete.Në Kroaci, Sesvete fitoi 31:23 ndaj Besa Famgas, në ndeshjen e parë të raundit të tretë të Kupës Evropiane. Ndeshja e kthimit luhet të […]

Besa mposhtet në Kroaci, e synon rikthimin në ndeshjen në Pejë

Kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas, ka humbur ndeshjen e parë të raundit të tretë të Kupës Evropiane. Të dielën mbrëma në Zagreb, Besa u mposht nga MRK Sesvete me rezultat 31:23. Pas pjesës së parë rezultati ishte 15:10.Skuadra kroate e nisi më mirë ndeshjen dhe mbajti epërsi të lehtë në pjesën e parë. […]

Besa Famgas në Kroaci në kërkim të suksesit të madh

Kampionia e Kosovës në hendboll, Besa Famgas, vazhdon këtë fundjavë garimin ndërkombëtar. Besa e Pejës luan me skuadrën kroate, MRK Sesvete, në raundin e tretë të Kupës Evropiane për hendbollistë. Ndeshja e parë luhet të dielën mbrëma në Zagreb (19:00), ndërsa e kthimit një javë më pas në Pejë. Besa Famgas në raundin e dytë […]

KHF Istogu i gatshëm për ndeshjet evropiane

KHF Istogu në fundjavë i luan dy ndeshjet e raundit të dytë të Kupës Evropiane në hendboll (EHF European Cup). Në palestrën e tij, Istogu e pret Çairin e Shkupit. Të dy ndeshjet luhen në Istog dhe skuadra e drejtuar nga Faruk Shala pret të përfitoi nga ky fakt. Palestra pritet të mbushet me shikues […]

KHF Istogu i gatshëm për ndeshjet evropiane

KHF Istogu në fundjavë i luan dy ndeshjet e raundit të dytë të Kupës Evropiane në hendboll (EHF European Cup). Në palestrën e tij, Istogu e pret Çairin e Shkupit.Të dy ndeshjet luhen në Istog dhe skuadra e drejtuar nga Faruk Shala pret të përfitoi nga ky fakt. Palestra pritet të mbushet me shikues dhe […]

Ferizaj i luan dy ndeshje në Poloni

Hendbollistet e KHF Ferizajt i luajnë në fundjavë ndeshjet në Kupën Evropiane (EHF European Cup). Në kuadër të raundit të dytë të Kupës Evropiane, Ferizaj përballet me skuadrën polake, KPR Gminy Kobierzyce. Me marrëveshje të dy klubeve, të dy ndeshjet luhen në Kobierzyce të Polonisë. Ndeshja e parë është të shtunën nga ora 16:00, ndërsa […]

Istogu fiton në Vushtrri, Vëllaznimi mposht Samadrexhën

Kampioni në fuqi, Istogu, e ka fituar edhe ndeshjen e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Të dielën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”, Istogu e mposhti Vushtrrinë me rezultatin 27:25. Kjo ishte kryendeshja e xhiros së dytë të Superligës së hendbollisteve. Të dielën u luajt edhe një ndeshje tjetër e javës së […]