Gjuka: Peja, qendër e hendbollit

Egzon Gjuka ka dhënë kontribut te Besa Famgas që të shtunën e fitoi edhe Kupën e Kosovës. Besa Famgas më herët ka fituar edhe titullin e kampionit dhe kështu po vazhdon dominimin. "E përmbyllëm edhe një edicion të suksesshëm…

Istogu fiton Kupën e Kosovës

Istogu është fitues i Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Skuadra istogase të shtunën në finale e mposhti Prishtinën me rezultat 31:23. Ndeshja finale është luajtur në palestrën e qytetit në Istog. Pjesa e parë ishte e barabartë,…

Besa Famgas apo Prishtina?

Me finalen e Kupës së Republikës së Kosovës në konkurrencë të meshkujve, i mbyllim garat e seniorëve për këtë edicion garues. Besa Famgas synon që pas titullit ta fitoj edhe Kupën e Kosovës. Prishtina ka ambicie po ashtu për…

Istogu apo Prishtina?

Nga ora 17:00 na pret finalja e Kupës së Republikës së Kosovës në konkurrencë të femrave.Të dy skuadrat janë të përkushtuara për të fituar trofeun e çmuar. Shpresojmë në lojë cilësore dhe interesante.Fat për të dy skuadrat.