Sot ndeshjet e xhiros së 21-të

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros së 21-të të Superligës, përkatësisht xhiros së tretë të Superligës A. Kombëtarja mblidhet të premten, ndërsa ndeshjet me Rumaninë janë…

Vëmendja në Ferizaj e në Vushtrri

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave vazhdon menjëherë të mërkurën (sot) me ndeshjet e javës së 15-të. Sot pritet ndeshje interesante në mes të Kastriotit dhe Istogut. Kjo ndeshje është nga ora 18:00 në Ferizaj. Kastrioti…

E 14-ta rresht për Istogun

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e mposhti Vushtrrinë me 33:19. Pas pjesës së parë rezultat ishte 15:9 për istogaset. Esma Muratoviq u shqua me 10 gola…

Vushtrria sfidon Istogun

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. Kjo ndeshje luhet të shtunën nga ora 18:00 në palestrën në Istog. Istogu ka fituar 13 ndeshjet e deritashme dhe…