Prishtina në finale edhe te hendbollistët

Pas hendbollisteve të Prishtinës edhe hendbollistët e skuadrës nga kryeqyteti kanë siguruar finalen e Kupës së Republikës së Kosovës. Prishtina fitoi ndaj Kastriotit të Ferizajt me rezultat 43:28. Ndeshja e parë gjysmëfinale e hendbollistëve është luajtur të premten pasdite…

Prishtina, finalistja e parë

Prishtina është finalistja e parë e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Prishtina në gjysmëfinale, të premten pasdite në Istog, e mposhti Ferizajn me rezultatin 29:21. 17:13 në të mirë të Prishtinës ishte rezultati…

Festë hendbolli në Istog

Në palestrën e qytetit në Istog do të luhen ndeshjet gjysmëfinale dhe finale të Kupës së Kosovës në të dy konkurrencat. Orari i ndeshjeve tashmë është përcaktuar. Të premten janë gjysmëfinalet. Nga ora 13:00 takohen hendbollistet e Ferizajt dhe…

Donita e golit të fitores

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të tjerat, është shquar me angazhim. "Kemi luftuar me zemër deri në fund dhe kjo na solli fitoren. Kemi dëshmuar se…

Sopjani: Jemi ekipi më luftarak

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. "Me lojën e sontme kemi treguar që jemi ekipi më luftarak dhe nuk dorëzohemi asnjëherë pavarësisht rrethanave. Synimi i…