Mësohen çiftet çerekfinale të Kupës

Të martën në lokalet e Federatës së Hendbollit të Kosovës është tërhequr shorti për raundin çerekfinal të Kupës së Kosovës në hendboll. Shorti është tërhequr si për meshkujt ashtu edhe për femrat. Në çerekfinale luhet vetëm nga një ndeshje,…

Besa e Prishtina nuk lejojnë befasi

Besa FamGas e Prishtina nuk kanë lejuar befasi në javën e 18-të të Superligës së Kosovës në hendboll për meshkuj. Të gjitha ndeshjet e kësaj jave janë luajtur të shtunën, ndërsa Besa e Prishtina kanë shënuar fitore të thella.…

E treta dhe e para takohen në Gjilan

Drita e pret skuadrën pejane Besa FamGas në ndeshjen e pjesës së epërme të tabelës. Ndeshja që luhet të shtunën (nesër) nga ora 18:00 në palestrën në Gjilan është njëra prej pesë ndeshjeve të javës së 18-të të Superligës…

Prishtinës i takon edhe një derbi

Prishtina ka vazhduar me formë të lartë në stinorin pranveror të Superligës së Kosovës në hendboll për meshkuj. Pasi para një jave e mposhti Besën, Prishtina të shtunën fitoi ndaj Kastriotit në Ferizaj me rezultat 32:27. Ishte kjo kryendeshja…

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova