Fahredin Hashani ishte delegat në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës Evropiane

Delegati Fahredin Hashani ka prekur nivel të ri sa i takon garave evropiane për klube të hendbollit. Hashani në fundjavë ishte delegat i EHF-së në ndeshjen gjysmëfinale të Kupës Evropiane për hendbolliste.Në Turqi, Antalya Konyaalti u përball me skuadrën nga Sllovakia, IUVENTA Michalovce. Fitore me rezultat 31:24 shënoi skuadra turke. Ndeshja e kthimit zhvillohet më […]

Edhe një sukses për FHK-në, Hashani delegohet në gjysmëfinale evropiane

Federata e Hendbollit e Kosovës, me zyrtarët e saj, po prezantohet në nivele gjithnjë e më të larta në kupat evropiane. Në vazhdën e ngritjes vjen edhe delegimit i Fahredin Hashanit për gjysmëfinalen e Kupës Evropiane për hendbolliste.Delegati i EHF-së, Hashani, do të kujdeset për mbarëvajtjen e takimit të parë gjysmëfinal mes një skuadre turke […]

Çifti Maloku me paraqitje të mira në Kampionatin Mesdhetar

Në Kampionatin Mesdhetar për hendbollistet deri në 17 vjet, që u mbajt për një javë në Greqi, Federata e Hendbollit e Kosovës është prezantuar edhe me çiftin e ri të gjyqtarëve, Albion Maloku e Avdullah Maloku.Dyshja Maloku ka pasur përgjegjësinë e drejtimit të shumë ndeshjeve, ndërsa e ka kryer punën me sukses.Albion dhe Avdullah Maloku […]

Seminar shumë i suksesshëm me gjyqtarë e vëzhgues

Ka përfunduar të dielën seminari për gjyqtarët dhe vëzhgues-kontrolluesit e hendbollit kosovar. Seminari nisi të premten, ndërsa është vlerësuar shumë i suksesshëm. Janë shtjelluar tema të rëndësishme për punën e gjyqtarëve të hendbollit si dhe të vëzhguesve dhe kontrolluesve. Ligjërues ishte eksperti i Federatës Evropiane të Hendbollit, slloveni Tomo Vodopivec, që ka prezantuar informata shumë […]

Slloveni Vodopivec ligjëron në seminarin për gjyqtarë dhe vëzhgues-kontrollues

Federata e Hendbollit e Kosovës dhe shoqatat e saj po i bëjnë të gjitha përgatitjet për fillimin e mbarë të stinorit pranveror. Në kuadër të përgatitjeve, Shoqata e Gjyqtarëve të Hendbollit të Kosovës në bashkëpunim me FHK-në e organizojnë seminarin për gjyqtarët dhe vëzhgues-kontrolluesit e hendbollit kosovar. Seminari është obligativ, ndërsa mbahet prej të premtes […]

Hashani vëzhgoi ndeshjen në Izrael

Prania e zyrtarëve të Federatës së Hendbollit të Kosovës në kupat evropiane vazhdon të jetë e rregullt.Këtë fundjavë ishte delegati i EHF-së, Fahredin Hashani, që ishte i deleguar. Ai vëzhgoi ndeshjen e 1/8 së finales në Kupën Evropiane për hendbolliste. Në Ramat Gan të Izraelit u takuan Maccabi Arazim Ramat gan dhe skuadra turke Izmir […]

Arsim e Erdoan Vitaku e drejtuan ndeshjen e rëndësishme të Championsit

Gjyqtarët kosovarë të hendbollit, Arsim e Erdoan Vitaku, vazhdojnë të drejtojnë ndeshje të rëndësishme në kuadër të kupave evropiane.Këtë fundjavë dy gjyqtarët mitrovicas ishin në Norvegji ku e drejtuan derbin e xhiros në kuadër të grupit A të Ligës së Kampionëve për hendbolliste.Të shtunën mbrëma u takuan skuadra norvegjeze Vipers Kristiansand dhe ajo hungareze FTC-Rail […]

Çifti Vitaku drejtoi ndeshjen e fazës grupore të Ligës Evropiane

Gjyqtarët kosovarë të hendbollit, Arsim dhe Erdoan Vitaku, vazhdojnë të drejtojnë ndeshje të rëndësishme në garat evropiane këtë edicion. Dyshja mitrovicase të martën ishte e deleguar në Veszprem të Hungarisë, ku u luajt ndeshja e fazës grupore të Ligës Evropiane (European League) për hendbollistë. U takuan Fejer B.A.L-Veszprem dhe skuadra e madhe franceze, Montpellier. Fitoi […]

Beqiri e Krasniqi drejtuan ndeshjen e fazës grupore të Ligës Evropiane

Gjyqtarët kosovarë të hendbollit, Eshref Beqiri e Ilir Krasniqi kanë drejtuar të martën mbrëma ndeshje të fazës grupore të Ligës Evropiane për hendbollistë. Dyshja vushtrriase drejtoi ndeshjen RK Nexe – Balatonfuredi KSE që u luajt në Nashice të Kroacisë. Fitore të thellë, 37:23, shënoi skuadra kroate, Nexe. Balatonfuredi është skuadër nga Hungaria. Për delegat, Beqiri […]

Xhema e Jahja drejtuan ndeshjen interesante në Kroaci

Sherif Xhema e Besfort Jahja kanë pasur angazhim evropian në fundjavë. Dyshja prishtinase e gjyqtarëve kanë drejtuar ndeshjen e raundit të dytë të Kupës Evropiane për hendbollistë në mes të HRK Gorica dhe TJ Sokol Nove Veseli. Ndeshja u luajt në Velika Gorica në Kroaci. Fitore me rezultat të ngushtë, 27:25, shënoi skuadra kroate, Gorica. […]