Anulohet miqësorja me Malin e Zi

Është anuluar miqësorja me Malin e Zi që është dashur të zhvillohet sonte nga ora 17.00 në Podgoricë. Kombëtarja jonë ka udhëtuar të shtunën për në Podgoricë dhe ishte e gatshme për ndeshje. Por te Mali i Zi janë…

Fitore me shumë peshë ndaj Kuvajtit

Kombëtarja e Kosovës e ka fituar bindshëm miqësoren ndaj Kuvajtit. Të premten mbrëma në Podgoricë, Kombëtarja jonë fitoi me rezultatin 36:26. Djemtë tanë kanë dominuar që nga fillimi dhe fitorja nuk është vënë në dyshim për asnjë moment. Të…

Qerimi shpall listën për ndeshjet me Kuvajtin

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi ka shpallur listën për ndeshjet miqësore me Kuvajtin. Kombëtarja jonë të premten e të dielën luan miqësore me Kombëtaren e respektuar aziatike. Ndeshjet zhvillohen në Podgoricë. Kombëtarja e Kosovës grumbullohet…