Paraqitje jo e mirë në testin e parë ndaj Arabisë Saudite

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka humbur ndeshjen e parë testuese-kontrolluese ndaj Arabisë Saudite, të martën mbrëma në Slloveni. 28:17 në të mirë të arabëve ishte rezultati, ndërsa pas pjesës së parë të takimit stërvitor shifrat ishin 10:5 për arabët. Kombëtarja jonë në këtë ndeshje është paraqitur pa shumicën e lojtarëve standard. Kanë munguar […]

Kombëtarja U-18 mbledhet më 29 korrik

Aktivitetet e ngjeshura të ekipeve kombëtare të Kosovës në hendboll do të vazhdojnë edhe gjatë muajit gusht. Do të jetë kombëtarja U-18 e hendbollistëve që do të paraqitet në kampionatin evropian, Divizioni B, që do të mbahet në Austri prej 10 deri më 19 gusht. Për t’u përgatitur sa më mirë për këtë garë të […]

Kosova me fitore të madhe ndaj Moldavisë

Kombëtarja U-20 e Kosovës në hendboll të hënën ka treguar fytyrën e vërtetë në kampionatin evropian, Divizioni B, që po mbahet në Podgoricë të Malit të Zi. Me një paraqitje cilësore, kombëtarja jonë fitoi ndaj Moldavisë me rezultat bindës, 32:26. Pas pjesës së parë rezultati ishte i barabartë, 12:12, por në të dytën djelmoshat tanë […]

Kombëtarja luan dy miqësore në Slloveni

Në foto shihen hendbollistët e Kombëtares sonë bashkë me trajnerët e tyre.

Kombëtarja A e Kosovës në hendboll, por me mungesa të shumta në përbërje, do të luajë dy ndeshje miqësore-kontrolluese në Slloveni. Kombëtarja jonë do të ketë përballë kombëtaren e Arabisë Saudite, ndërsa ndeshjet shërbejnë për të fituar përvojë për djelmoshat e rinjë dhe për të provuar disa emra të rinjë. Kombëtarja të shtunën është nisur […]

Kosova humb, por bën paraqitje solide ndaj Çekisë

Kombëtarja U-20 e Kosovës në hendboll e ka humbur edhe ndeshjen e dytë në kuadër të kampionatit evropian (Divizioni B), që po mbahet në Podgoricë të Malit të Zi. Pasi të premten pësoi nga Holanda (34:21), kombëtarja jonë të dielen humbi nga Çekia me rezultat 22:15. Por rezultati përfundimtar nuk u vlerësua pasqyrë reale e […]

Kosova pëson humbje në ndeshjen e parë

Kombëtarja U-20 e Kosovës në hendboll ka nisur me humbje kampanjën në kampionatin evropian që po mbahet në Podgoricë. Në kuadër të grupit A të raundit preliminar kombëtarja jonë të premten në kryeqendrën e Malit të Zi humbi nga Holanda me rezultatin 34:21. Në fakt dallimi në rezultat u bë në pjesën e dytë pasi […]

Miqësoret në Turqi, test i mirë para evropianit

Kombëtarja U-20 e Kosovës në hendboll, në kuadër te përgatitjeve për ndeshjet e Kampionatit Evropian që mbahet në Podgoricë , të martën (sot) zhvilloi ndeshjen e dytë testuese ndaj Kombëtares së Turqisë, të cilën e humbi me rezultat 35:22. Ndeshja u zhvillua ne vapë të madhe, ndërsa djelmoshat tanë nuk treguan lojën e pritur. Ata […]

Provë e suksesshme në Turqi

Kombëtarja U-20 e Kosovës në hendboll ka luajtur të dielen (sot) ndeshjen e parë testuese kontrolluese ndaj Turqisë. Rezultati në fund ishte 36:32 në të mirë të Turqisë. Por Kosova në Stamboll pati një paraqitje të mirë dhe takimi do të shërbejë shumë në prag të evropianit që mbahet më vonë këtë muaj në Podgoricë. […]

Kombëtarja U-20 luan dy ndeshje në Stamboll

Kombëtarja U-20 e Kosovës në hendboll prej 14 deri më 18 korrik do të qëndrojë në Turqi, përkatësisht në Stamboll. Gjatë kësaj kohe 20-vjeçarët do të zhvillojnë dy ndeshje miqësore përgatitore me kombëtaren e Turqisë. Ndeshjet luhen më 15 dhe 17 korrik. Këto ndeshje do t’i shërbejnë shtabit teknik që drejtohet nga Fatmir Muhaxheri për […]