Edhe një derbi në Superligën e hendbollisteve

Krahas ndeshjeve evropiane në fundjavë zhvillohen edhe ndeshjet e garave vendore. Kështu të shtunën e të dielen luhet java e katërt në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën janë dy ndeshje e të dielen tri të tjera.

Kampioni aktual, Shqiponja, të shtunën nga ora 14:00 e pret Samadrexhën. Ndeshja luhet në Gjakovë, ndërsa Shqiponja është favorite e madhe. Shqiponja i ka fituar tri ndeshjet e para dhe udhëheq në tabelë me gjashtë pikë. Samadrexha ka humbur tri ndeshjet e deritashme.

Prej orës 15:30 luhet takimi në mes të Dritës dhe Kastriotit. Drita është e gjashta me katër pikë, ndërsa me pikë të njëjta në vend të pestë është skuadra ferizajase Kastrioti.

Derbi i javës së katërt luhet të dielen. Nga ora 17:00 takohen Prishtina e Istogu.Bëhet fjalë për dy skuadra që synojnë trofe. Prishtina i ka tri fitore deri më tani, ndërsa Istogu ka dy fitore e një humbje dhe mbanë vendin e katërt. Prishtina është e dyta me gjashtë pikë sa i ka edhe Vushtrria e vendit të tretë.

Të dielen luhen edhe ndeshjet Vëllaznimi – Vjosa (15:00) dhe Vushtrria – Jusuf Gërvalla (15:00).

Këtë fundjavë nis gara edhe në Ligën e Parë të meshkujve. Të dielen janë ndeshjet KEK-u – Llapi (15:00) e Deçani – Prizreni (12:00). Në kuadër të javës së parë luhet edhe takimi Lepenci – Ulpiana, derisa Dukagjini është i lirë.

Në Ligën e Parë të femrave zhvillohet java e dytë. Të shtunën janë takimet: Prizreni – Deçani (18:00), CLICK – Verona (19:30) dhe Llapusha – Dukagjini (12:00). Të dielen prej orës 13:30 takohen KEK-u e Trepça, ndërsa Ferizaj – Ulpiana është ndeshje tjetër e kësaj jave.

Në Superligën e meshkujve ndeshjet e javës së pestë zhvillohen më vonë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …

Edhe një ndeshje evropiane e kanë drejtuar gjyqtarët kosovarë të hendbollit. Të martën mbrëma në Shkup, Eshref Beqiri e …

Në prag të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës për dy ndeshjet me Rumaninë, do të zhvillohen ndeshjet e xhiros …

Superliga e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave vazhdon menjëherë të mërkurën (sot) me ndeshjet e javës së …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Selektori i ri i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, ka shpallur të hënën listën për dy ndeshjet e ardhshme. …