Ferizaj me fitore të vështirë ndaj Samadrexhës

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të të Superligës së hendbollisteve. Ndeshja e luajtur në Ferizaj përfundoi me rezultatin 40:39 në të mirë të kampionit aktual. Pas pjesës së parë samadrexhaset kishin dy gola avantazh, 20:18. Bjondina Ramabaja shënoi 10 gola për Ferizajn, kurse Albulena Basha e Albulena Kelmendi nga 8. Arlinda Maloku u shqua te Samadrexha me 14 gola derisa 9 i shënoi Gentiana Basholli. Ferizaj është në vend të pestë me 20 pikë. Samadrexha është e shtata me 10 pikë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …