FHK-ja me web-faqe të re

Federata e Hendbollit e Kosovës ka lansuar të enjten web-faqen e re të saj. Është ky një hap drejt digjitalizimit të plotë të të dhënave të Federatës së Hendbollit të Kosovës. Në versionin e ri të web-faqes “kosovahandball.info” janë të paraqitura të dhëna të shumta për ligat që i organizon FHK-ja, ekipet kombëtare dhe aktivitetet e tyre si dhe aktivitetet tjera të FHK-së dhe anëtarëve të saj.

Vend të rëndësishëm do të zë edhe kontributi i lojtarëve tanë në liga evropiane dhe prezantimi ndërkombëtar i hendbollit kosovar. Do të ketë dukshëm më tepër të dhëna për ndeshjet e ligave tona, ndërsa avancimi do të jetë i vazhdueshëm.

Web-faqja zyrtare e FHK-së ka pasur vazhdimisht numër të madh vizitorësh, ndërsa me versionin e ri synojmë që numri të rritet ndjeshëm. Web-faqja e re i përshtatet më shumë përdorueseve të telefonave, duke ditur se vizitorët më të shumtë qasen përmes telefonave të tyre. Në punimin e saj janë shfrytëzuar teknologjitë më të reja për web.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova