Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Fillim i furishëm i Rahovecit

Rahoveci e ka nisur kampionatin me fitore bindëse, duke konfirmuar që në ndeshjen e parë synimet shumë të mëdha. Të dielën në Podujevë, Rahoveci fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 43:30.
“Vreshtarët” nisën herët shkëputjen në rezultat dhe pas 30 minutave lojë kishin epërsi prej tetë golash (21:13). Në pjesën e dytë epërsia e Rahovecit vetëm është rritur. Fitorja e kësaj skuadre në fund ishte e thellë.
Egzon Gjuka udhëhoqi Rahovecin me 13 gola, ndërsa 11 i kishte Adonit Isufi. Te Prishtina tetë gola i kishte Oltion Beshiri, ndërsa shtatë Mateus Henrique.
Prishtina ishte vendase, kurse ndeshja u luajt në Podujevë për shkak të renovimit të palestrës në Pallatin e Rinisë në kryeqytet.

Lajme tjera