Filloi seminari për Administratorë të sportit

Të premten pasdite në hotelin Sirius në Prishtinë ka filluar seminari për planin strategjik për Federatën e Hendbollit të Kosovës, përkatësisht kursi për Administratorë të Sportit. Në ditën e parë të punimeve është parë angazhim dhe interesim i madh nga punëtorët e sportit të hendbollit, shumica prej të cilëve janë anëtarë të klubeve, ndërsa disa të Federatës së Hendbollit të Kosovës. Janë gjithsej 25 punëtorë të hendbollit që po ndjekin punimet e Seminarit që organizohet nga Komiteti Olimpik i Kosovës me mbështetje të Solidaritetit Olimpik të IOC-së.

Të premten është ligjëruar për Ambientin Operues të FHK-së, për Natyrën e FHK-së, Qeverisjen e Mirë të FHK-së, Menaxhimin e Informatave dhe Teknologjinë Informative të FHK-së dhe Menaxhimin e Ndryshimit në FHK. Seminari vazhdon punimet edhe të shtunën e të dielen.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova