FINAL4 i Ligës së Kampionëve në RTV 21

Ngjarja elitare e hendbollit evropian do të transmetohet direkt nga RTV 21 përkatësisht 21 Plus. Bëhet fjalë për turneun përfundimtar (FINAL4) të Ligës së Kampionëve për hendbollistë që mbahet në fundjavë në Kelln të Gjermanisë. Në “Lanxess Arena” do të paraqiten katër skuadrat më cilësore evropiane dhe hendbollistët më të mirë në botë. Pritet hendboll i nivelit më të lartë dhe adhuruesit e sportit në Kosovë këtë spektakël mund ta përcjellin në televizionin që vazhdimisht ofron ngjarje të hendbollit për hendbolldashësit në vendin tonë.

Të shtunën më 1 qershor në TV 21+ transmetohen ndeshjet gjysmëfinale. Prej orës 15:15 takohen Telekom Veszprem i Hungarisë me PGE Vive Kielce të Polonisë. Ndërsa në gjysmëfinalen e dytë, poashtu direkt në transmetim nga TV 21+, takohen Barcelona Lassa e Spanjës dhe Vardari i Maqedonisë së Veriut. Kjo ndeshje fillon në ora 18:00.

Të dielen luhet ndeshja për vend të tretë nga ora 15:15 dhe finalja e madhe nga ora 18:00, ndërsa të dy ndeshjet transmetohen në RTV 21.

Atmosferë madhështore pritet në  Kelln të Gjermanisë, në palestrën me kapacitet 19.500 ulëse, atmosferë kjo që në Kosovë bëhet e mundur të përcjellet nga RTV 21.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova