Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Fitore për Bullgarinë dhe Britaninë e Madhe

Bullgaria dhe Britania e Madhe kanë shënuar fitore të mërkurën në grupmoshën U20 të IHF Trophy për zonën evropiane. Në Pallatin e Rinisë në Prishtinë, Bullgaria fitoi ndaj Maltës me rezultat 38:25.
Ndërkohë 20 vjeçarët e Britanisë së Madhe kanë fituar ndaj Kosovës me rezultat 30:22.
Të enjten janë dy ndeshjet e radhës në grupmoshën U20.

Lajme tjera