Fitore të thella për Istogun e Shqiponjën

Istogu e Shqiponja i kanë fituar me rezultat të lartë dy ndeshjet e fundit të javës së 11-të të Superligës së hendbollisteve, të luajtura të dielen. Ndonëse vendas, Istogu luajti në Gjakovë ndaj Vëllaznimit dhe fitoi me rezultat 47:21.

Me këtë fitore Istogu është kthyer në vendin e parë me 20 pikë, sa i ka edhe Ferizaj në vend të dytë. Vëllaznimi është i parafundit me pesë pikë. T. Hetemi udhëhoqi Istogun me 14 gola. Te Vëllaznimi tetë gola i shënoi E. Radoniqi, kurse shtatë A. Kursani.

Ndërkohë Shqiponja fitoi ndaj Dritës në Gjilan me rezultat 43:19. Shqiponja është e shtata me 6 pikë kurse Drita e fundit dhe në pritje të pikëve të para. A. Goqi shënoi 15 gola për Shqiponjën. Te Drita më efikasja ishte A. Baftjari me 8 gola.

Istogu – Vëllaznimi 47:21 (27:9)

Istogu: Shehdadi, Rugova 7, Venetski 7, Berisha 2, Milatoviq 1, Ferati 9, Rexhaj 2, Gashi 1, Shatri 1, Halitaj 2, Ujkiq 2, Ahmetxhekaj, Hetemi 14.

Vëllaznimi: Daija 1, Berisha, Byci, Goranci 1, Mollakdrija, Kastrati, Gashi 3, Kursani 7, Frrokaj 1, Hoda, Cana, Varaki, Radoniqi 8.

Drita – Shqiponja 19:43 (10:18)

Drita: Pajaziti 1, Sadiku, Arifi 3, Hyseni 2, Baftjari 8, Reqani, Jashari 5, Isufi.

Shqiponja: F. Ferizaj, Goqi 15, A.Ferizaj, Juniku 4, Goqaj 5, Nivokazi 8, E. Ferizaj 4, Arapi 4, Dobruna 3.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova