Gjuka: Synojmë më shumë sukses në Evropë

Egzon Gjuka ishte prej meritorëve që Besa Famgas e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll. Besa titullin e tetë rresht e siguroi të mërkurën.
Gjuka ka treguar se synim i Besës është suksesi më i madh në Evropë.
“Sivjet ishte më lehtë. Ndoshta edhe pandemia ka ndikuar që klubet tona mos të jenë financiarisht shumë mirë. Ndërsa klubi ynë nuk e ka këtë problem. Kemi një sponsor stabil i cili tani e sa vjet është pjesë e klubit. Stabiliteti financiar, grumbullimi i lojtarëve më të mirë të vendit dhe përforcimet që kemi bërë, kanë bërë dallimin. Kemi synime më të mëdha për Evropë, që vjet nuk i arritëm, por do t’i kërkojmë këtë vit”, ka thënë Gjuka pasi Besa Famgas siguroi titullin e kampionit.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …