Gjysmëfinale interesante te hendbollistet

Të premten (nesër) luhen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Ndeshjet do të luhen në palestrën “Karagaçi” në Pejë, ndërsa takimi i parë është ai mes hendbollisteve të Shqiponjës dhe atyre të Kastriotit. Kjo ndeshje fillon në ora 14:00.

Shqiponja është në garë për titull në kampionit të Kosovës, ndërsa aktualisht mbanë vendin e dytë në Superligën A me 29 pikë, dy më pak se Vushtrria që është e para. Ndërkohë skuadra ferizajase Kastrioti, garon në Superligën B. Pas javës së 18-të është në pozitën e parë me 20 pikë. Skuadra gjakovare dhe ajo ferizajase synojnë suksesin edhe në garat për Kupë.

Ndeshje e fortë dhe me hendboll cilësor pritet të jetë edhe gjysmëfinalja e dytë te hendbollistet, që nis në ora 18:00. Takohen dy skuadra pretendente edhe për titull, Istogu e Vushtrria. Istogu në Superligën A mbanë vendin e tretë me 25 pikë kurse Vushtrria është lidere.Pritet që skuadrat të kenë përkrahje edhe nga tribunat, për një atmosferë të ngrohtë sportive.

Finalja e Kupës në konkurrencën e femrave luhet të dielen nga ora 17:00.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova