Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Grumbullohet Kombëtarja U19

Në ditët e fundit të dhjetorit do të grumbullohen hendbollistet e Kombëtares U19 të Kosovës. Ky do të jetë grumbullimi i dytë në kuadër të përgatitjeve dhe përzgjedhjes së ekipit për Kampionatin Evropian të vitit të ardhshëm.

Kryetrajneri Granit Sahiti ka përfshirë në listë 21 lojtare. Ato prej 26 deri më 30 dhjetor do të kenë program të ngjeshur me stërvitje. Grumbullimi mbahet në Ferizaj.

Shumica e lojtareve janë të klubeve të vendit, ndërsa thuajse të gjitha tashmë janë pjesë e skuadrave seniore dhe luajnë në Superligë. Një lojtare vjen në grumbullim nga Suedia.

Kombëtarja U19 ka pasur një grumbullim shumë të suksesshëm muaj më parë, ndërsa avancimi pritet të jetë evident edhe pas grumbullimit të dytë.

Në javën e fundit të dhjetorit grumbullohet edhe Kombëtarja U17.

Lista e lojtareve

NrEmri mbiemriKlubi
1Selvije MullakadriuKHF Vëllaznimi
2Marisa BerishaKHF Shqiponja
3Blenarda BytyqiKHF Istogu
4Elma HodaKHF Shqiponja
5Fatime BasholliKHF Samadrexha
6Flaka HotiKHF Ferizaj
7Mirjeta DinolliKHF Ferizaj
8Arlinda MalokuKHF Samadrexha
9Elsa DanaKHF Vëllaznimi
10Ermira BerishaKHF Prishitina
11Klea AjvaziKHF Prishtina
12Sumea SadikuKHF Ferizaj
13Erëza TafilajKHF Dukagjini
14Elsa KongjeliKHF Ferizaj
15Ariona DushicaASK-SWEDEN
16Agnesa HysaKHF Vushtrria
17Alba BardhiKHF Shqiponja
18Elena  BytyqiKHF Ferizaj
19Elona HyseniKHF Prishtina
20Eliona BrahimajKHF Istogu
21Eliona MaksutiKHF Kastrioti

Stafi teknik

Granit SahitKryetrajner
Fatmire BasholliTrjanere
Kujtim RizaniFizioterapeut
  

Lajme tjera