Istogu e Vushtrria drejt finales

Në foto shihen lojtaret e dy skuadrave duke luajtur

Istogu e Vushtrria kanë fituar ndeshjet e para gjysmëfinale të plejofit në Superligën e hendbollisteve.

Istogu në kryeqytet fitoi ndaj Prishtinës me rezultat bindës 43:12. Prishtina është paraqitur me lojtare të reja.

Shumë më tepër rivalitet kishte në Ferizaj ku u takuan Ferizaj e Vushtrria. Fitore shënoi Vushtrria me rezultat 27:24. Pas pjesës së parë Ferizaj ishte në epërsi prej një goli. B. Rama me 13 gola udhëhoqi Vushtrrinë. Te Ferizaj u dalluan Fazlija e Koneski me nga 7 gola.

Ndeshjet e dyta luhen mesjavën e ardhshme. Ndeshjet janë luajtur pa shikues dhe pas kontrollimit mjekësor të lojtareve.

Prishtina – Istogu 12:43 (8:23)

Prishtina: Arifi, Shala 3, Kurteshi 3, Berisha 3, Krasniqi 1, Di. Shala 1, Kongjeli, Ajvazi 1, Sadiku, Behluli.

Istogu: Shehdadi, Ahmetxhekaj, Ferataj 3, F. Rexhaj 4, Venetski 4, Ferizaj 1, Rugova 5, Hetemi 4, Shatri 2, Milatoviq 4, Ujkiq 8, Berisha 2, Halitaj 5.

Ferizaj – Vushtrria 24:27 (11:10)

Ferizaj: Rogova, Basha 3, Salihu 1, Koneski 7, Sylejmani, Fazlija 7, Kelmendi 4, Damaneku, Reçica 1, Misini, Gashi 2, Kupina 1, Dinulli.

Vushtrria: Kelmendi, B. Gubetini, Vokshi, Avdiu 3, Rama 13, Zymeri, Preniqi, Ramabaja 7, Rrahmani 1, Selaci, R. Gubetini, Kasumi 2, Tahiri 1.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova