Istogu e Vushtrria fillojnë me fitore bindëse

Istogu e Vushtrria e kanë filluar me fitore bindëse stinorin pranveror në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Istogu të shtunën në Deçan fitoi ndaj skuadrës Jusuf Gërvalla me rezultat 40:16. Pas pjesës së parë rezultati ishte 22:7 në të mirë të istogaseve. Kapitenja A. Rugova udhëhoqi Istogun drejt fitores së thellë duke shënuar 14 gola. 11 gola i shënoi P. Ferataj. Te Jusuf Gërvalla tri lojtare shënuan nga katër gola.

Istogu mbetet i pari me 18 pikë nga 10 ndeshje. Numër të njëjtë të pikëve ka edhe Vushtrria që renditet e dyta. Jusuf Gërvalla është në vend të tetë me katër pikë.

Po të shtunën në javën e dhjetë, Vushtrria e mposhti Vjosën me rezultat 41:12. Pas pjesës së parë rezultati ishte 21:3 për vushtrriaset. K. Avdiu me 10 gola, D. Kasumi me 9 dhe K. Paci me 8 ishin më efikaset te Vushtrria. L. Çukovci udhëhoqi Vjosën me 7 gola. Vjosa është e fundit dhe në kërkim të pikës së parë.

Ndeshja Kastrioti – Samadrexha nuk u zhvillua, pasi lojtaret seniore të Samadrexhës nuk u paraqitën në fushën e lojës.

Të dielen janë ndeshjet Drita – Shqiponja (13:30) dhe Prishtina – Vëllaznimi (14:30).

Jusuf Gervalla – Istogu 16:40 (7:22)

Jusuf Gervalla: Tolaj 4, Berisha, N. Çekaj 4, Haxhosaj, Gecaj 1, K. Shala 2, A. Shala, Imeraj 1, Çufaj 4, J. Shala, Çekaj.

Istogu: F. Rexhaj 4, V. Rexhaj 1, Ferataj 11, Shatri 2, Ujkiq 4, Ahmetxhekaj, Berisha, Halitaj 4, Rugova 14, Shehdadi.

Vushtrria – Vjosa 41:12 (21:3)

Vushtrria: Kelmendi, Gubetini, Avdiu 10, Zymberi 5, Preniqi 2, Mehmeti, Kelmendi 3, Rrahmani 3, Selaci, Kasumi 9, Tahiri 1, Paci 8.

Vjosa: Behluli, Hasani, Imeri, Rama, V. Imeri 3, Hoxha 1, Salihi, B. Hasani 1, Feka, Çukovci 7.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e ka mbyllur të dielën fazën e dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Në Alingsas …

KHF Istogu pa telashe e ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Ferizajt dhe kështu ka bërë vend në …

Rahoveci do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt) në edicionin e ardhshëm. Kalimin në Superligë “vreshtarët” …

Drita e Gjilanit do të luaj në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat) edhe në edicionin e ardhshëm. Mbetjen …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të premten ka udhëtuar për në Suedi, ndërsa sot vazhdon përgatitjet për ndeshjen përmbyllës …

Pasi fundjavën e kaluar filloi gara në Ligën e Pionierëve, këtë javë garat i nisin edhe pionieret. Në grupin …

Në fundjavë janë ndeshjet e dyta të gjysmëfinales së plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën është takimi Ferizaj …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova