Istogu nuk lejon befasi dhe fiton thellë në Ferizaj

Albina Rugova e Elma Kameri ishin të pandalshme derisa Istogu nuk lejoi befasi duke fituar thellë ndaj Kastriotit në Ferizaj. 27:11 në të mirë të Istogut ishte rezultati i takimit të së dieles. Pas pjesës së parë rezultat ishte 11:5 në të mirë të skuadrës së drejtuar nga trajneri Faruk Shala. Kështu Istogu i është bashkuar Shqiponjës, Vushtrrisë e Prishtinës që poashtu i kanë fituar dy ndeshjet e para. Kastrioti në javën e parë kishte fituar, por të dielen në xhiron e dytë ishte pa forcë ndaj Istogut, që llogaritej favorit i madh.

Kameri e Rugova kanë shënuar nga tetë gola në Ferizaj.

Të dielen është dashur të luhet edhe takimi në mes të Dritës dhe skuadrës Jusuf Gërvalla, që është shtyrë për një termin tjetër. Skuadra e Dritës ka bërë kërkesë që të shtyhet takimi për shkak të vdekjes së kryetarit të klubit, Muharrem Halimi.

Kastrioti – Istogu 11:27 (5:11)

Kastrioti: Rugova, Gurgurovci,Misini 1, Gashi, P. Gashi 1, Qerkini, Salihu 3, Trajkovska 2, Saliu 1, Reçica, Stagova, S. Reçica, Basha 3, Beka.

Istogu: Ahmetgjekaj, Ujkiq 4, Kameri 8, Shatri, Avdylaj, Rugova 8, Shehdadi, Vanecki 2, Rexhaj, Halitaj, V. Rexhaj, Ferataj 3, Krasniqi 2.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova