Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot

2020/21 Besa Famgas
2019/20 Besa Famgas
2018/19 Besa Famgas
2017/18 Besa Famgas
2016/17 Besa Famiglia
2015/16 Besa Famiglia
2014/15 Besa Famiglia
2013/14 Besa Famiglia
2012/13 Prishtina
2011/12 Besa Famiglia
2010/11 Kastrioti
2009/10 Kastrioti
2008/09 Prishtina
2007/08 Prishtina
2006/07 Besa Famiglia
2005/06 Besa Famiglia
2004/05 Besa Famiglia
2003/04 Besa
2002/03 Besa
2001/02 Besa
2000/01 Trepça
1999/00 Kastrioti
1998/99 (Kampionati nuk u zhvillua për shkak të luftës)
1997/98 Drita (kampione vjeshtore – kampionati u ndërpre për shkak të luftës)
1996/97 Besa
1995/96 Besa
1994/95 Prishtina
1993/94 Trepça
1992/93 Kastrioti
1991/92 Kastrioti

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …