Kapitenia Demaj jep lajmin e madh për ditëlindje

Kapitenja e Kosoves Leonora Demaj ne akcion

Kapitenia jonë, Leonora Demaj, po e feston sot ditëlindjen e 23-të. Asaj i është organizuar një festë e vogël në stërvitje të skuadrës daneze, Soenderjyske. Kishte ëmbëlsirë dhe këngë.

leonora demaj me torte ne dore feston ditejlindjen

Për tifozët e Kosovës dhe adhuruesit e hendbollit, kapitenia Demaj ka dhënë një lajm të madh. Ajo po rikuperohet me shumë sukses pasi operoi gjurin në fund të muajit prill.

Demaj kishte lënduar ligamentet e gjurit të djathtë në muajin mars. Në fund të prillit ishte operuar. Tashmë Leonora ka nisur me vrapime dhe ushtrime të fitnesit. Në fillim të vitit të ardhshëm pritet të kthehet në ndeshje.

“Me hendboll nuk kam nisur, por me vrapime dhe me ushtrime të fitnesit po. Rehabilitimi po shkon shumë mirë. Është ende herët për kthim në ndeshje. Prej operimit duhet të kalojnë të paktën nëntë muaj për të vazhduar me ndeshje. Kthimi i mëhershëm është me shumë rrezik. Por te Kosova do të kthehem edhe më e fortë, këtë ua premtoj tifozëve”, ka thënë Leonora Demaj.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll …

Kastrioti e ka fituar bindshëm përballjen e skuadrave me traditë në hendbollin kosovar. Të mërkurën mbrëma në palestrën “Minatori” …

Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hendbollit, Hassan Moustafa ka uruar Eugen Saraçinin me rastin e rizgjedhjes ne postin e …

Hendbollisti premtues, Yll Muqolli, ka shënuar 10 gola të martën mbrëma në fitoren e re të Besa Famgas. Në …

Dyshja prishtinase e gjyqtarëve të hendbollit, Sherif Xhema e Besfort Jahja, kanë pasur angazhim evropian të hënën. Xhema e …

Me ndeshjen Besa Famgas – Vëllaznimi fillon gara në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt). Në Superligën A …

Të dielën u luajtën katër ndeshje të xhiros së 13-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Llapi ka vazhduar me fitore në stinorin pranveror të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Të dielën në xhiron …

Besa Famgas e ka mbyllur me fitore bindëse fazën e parë të garave në Superligën e Kosovës në hendboll …