Kapitenia Demaj jep lajmin e madh për ditëlindje

Kapitenja e Kosoves Leonora Demaj ne akcion

Kapitenia jonë, Leonora Demaj, po e feston sot ditëlindjen e 23-të. Asaj i është organizuar një festë e vogël në stërvitje të skuadrës daneze, Soenderjyske. Kishte ëmbëlsirë dhe këngë.

leonora demaj me torte ne dore feston ditejlindjen

Për tifozët e Kosovës dhe adhuruesit e hendbollit, kapitenia Demaj ka dhënë një lajm të madh. Ajo po rikuperohet me shumë sukses pasi operoi gjurin në fund të muajit prill.

Demaj kishte lënduar ligamentet e gjurit të djathtë në muajin mars. Në fund të prillit ishte operuar. Tashmë Leonora ka nisur me vrapime dhe ushtrime të fitnesit. Në fillim të vitit të ardhshëm pritet të kthehet në ndeshje.

“Me hendboll nuk kam nisur, por me vrapime dhe me ushtrime të fitnesit po. Rehabilitimi po shkon shumë mirë. Është ende herët për kthim në ndeshje. Prej operimit duhet të kalojnë të paktën nëntë muaj për të vazhduar me ndeshje. Kthimi i mëhershëm është me shumë rrezik. Por te Kosova do të kthehem edhe më e fortë, këtë ua premtoj tifozëve”, ka thënë Leonora Demaj.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova