Kastrioti fiton derbin dhe barazohet me pikë me Besën

Kryendeshja e javës së nëntë të Superligës së Kosovës në hendboll në mes të Kastriotit e Prishtinës i ka takuar skuadrës ferizajase. Kastrioti të enjten në palestrën “Bill Clinton” në Ferizaj e mposhti Prishtinën me rezultat 29:25. Ndeshja ishte e fortë, kurse pjesa e parë përfundoi 13:13. Vetëm në minutën e 49-të vendasit u shkëputën në tri gola (22:19). Djelmoshat prishtinas ia dolën të barazojnë rezultatin në 24:24 në minutën 54, por Kastrioti prap ktheu epërsinë duke realizuar tri here rresht dhe në fund fitoi me katër gola dallim.

Deniz Terziqi edhe njëherë udhëheqi ferizajasit me 13 gola. Te Prishtina u dallua Oltion Beshiri me 11 gola. Kjo ndeshje është dashur të luhet fundjavën e kaluar, por është shtyer pasi Kastrioti luajti ndeshje evropiane.

Për Kastriotin është fitorja e tetë. Tani Kastrioti është i pari me 16 pikë sa i ka edhe Besa Famgas në vend të dytë. Prishtina kishte mposhtur Besën në takimin e kaluar. Skuadra prishtinase pësoi humbjen e dytë dhe renditet e treta me 14 pikë.

Kastrioti – Prishtina 29:25 (13:13)

Kastrioti: Kolev, D. Dugolli, K. Syla 1, B. Syla 3, Salihu 1, A. Dugolli, Prekazi 3, Terziqi 13, Ramadani 1, Rudari, Mustafa, Esati, Rajatoski 4, Januzi, Shabani 3.

Prishtina: Ademi, Krasniqi 5, Basholli 1, Abazi 1, Beqiraj, Agushi 1, Gashi, Gjuka 1, Beshiri 11, Murtezi, Hoxha 1, Visoka 2, Fetahu, Bajqinovci 2, Batatina.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova