Kastrioti me fitore të thellë në Drenas

Tre hendbollistë kanë shënuar nga shtatë gola për Kastriotin që arriti fitore bindëse të mërkurën mbrëma në Drenas. Kastrioti i Ferizajt e mposhti Drenicën me rezultat 41:22, në ndeshjen e mbetur të xhiros së 15-të të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt). Ndeshjet e kësaj xhiroje janë luajtur fundjavën e kaluar.

F. Mustafa, E. Tafarshiku e H. Salihu shënuan nga 7 gola për Kastriotin, kurse 6 i shënoi A. Rudari. Te Drenica më efikasi ishte B. Dudovci me 5 gola. 4 i shënoi E. Hamza.

Kastrioti është i katërti me 18 pikë kurse Drenica e gjashta me 14 pikë.

Drenica – Kastrioti 22:41 (11:23)

Drenica: Dubovci 5, Hasani 2, Zekaj 3, Sahiti 3, Hamza 5, Baliu 2, Binaku 3, Geci, Muqolli

Kastrioti: D. Dugolli, Hajdini, Tafarshiku 7, Bega 1, A. Dugolli 5, Selmani 2, Bislimi 4, Rudari 6, Mustafa 7, Brahimi 2, Salihu 7 See less

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës …

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të …

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së …

Dy skuadrat ferizajase takohen në kuadër të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ndeshja Ferizaj – Kastrioti është të …

Për shkak të grumbullimit të Kombëtares së Kosovës, në fundjavë nuk ka ndeshje të Superligës A. Por në Superligën …

Kastrioti ka shënuar fitore që e kthen në vendin e tretë në tabelën e Superligës A (meshkujt). Në ndeshjen …

Vushtrria është kujdesur që të kthehet menjëherë në vendin e dytë në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë …

Besa Famgas nuk ka lejuar befasi duke fituar ndaj Trepçës, të mërkurën mbrëma. Ndeshja e luajtur në palestrën “Minatori” …

Esma Muratoviq e ka udhëhequr Istogun drejt një tjetër fitoreje në Superligën e Kosovës në hendboll. Istogu të mërkurën …