Kasumi e Avdiu udhëheqin Vushtrrinë drejt fitores në derbi

D. Kasumi me 11 gola dhe K. Avdiu me 8 gola ishin më efikaset te Vushtrria që fitoi derbin e javës së shtatë të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat).

Të dielen në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”, Vushtrria fitoi ndaj Prishtinës me rezultat 23:19. Pas pjesës së parë rezultati ishte i barabartë, 12:12, por dallimi u bë në pjesën e dytë, përkatësisht në 15 minutat e fundit të ndeshjes.

Vushtrria ka shënuar fitoren e pestë dhe tani është barazuar me pikë me Prishtinën. Të dy skuadrat i kanë nga 10 pikë dhe mbajnë pozitat tre e katër. Te Prishtina më efikasja ishte M. Sefedini me 5 gola.

Në dy ndeshjet tjera të së dieles fituan skuadrat mysafire. Kastrioti e mposhti Samadrexhën kurse Vëllaznimi fitoi ndaj Dritës.

Vushtrria – Prishtina 23:19 (12:12)

Vushtrria: Kelmendi, B. Gubetini, Berisha, Avdiu 8, Zymeri, Preniqi 1, Mehmeti, Paci 1, D. Rrahmani, B. Rrahmani 2, R. Gubetini, Selaci, Kasumi 11, Tahiri.

Prishtina: Uka, Krasniqi, Sefedini 5, B. Krasniqi, Ipçi 1, Shala, Hashani, Berisha 2, Sopjani 1, Mehmeti 4, Matarova 3, Stagova 2, Bregovina, Mekolli 1.

Drita – Vëllaznimi 26:35 (11:18)

Drita: Vokshi 8, Mustafa, Reqani, Hyseini 1, Rexhepi 3, Sadiku, Isufi, Baftijari 10, Arifi 4.

Vëllaznimi: Gashi 1, Mollakdrija, Kastrati 3, Daija 3, Byci, Bytyqi, Hoda, Frrokaj, Radoniqi 10, Varaki 2, Kursani 16.

Samadrexha – Kastrioti 23:33 (12:15)

Samadrexha: Maloku, E. Basholli, Ar. Maloku 13, R. Maloku 1, D. Basholli 5, G. Basholli 3, Q. Basholli, Sadiku 1.

Kastrioti: Gurgurovci, Reqica 8, Gashi 5, Saliu 2, Salihu 5, Hyseni, V. Gashi 6, Krasniqi 1, Beqiri, Qerkini, S. Reqica, Dinarica, Stagova 6.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova