Katër ndeshje të Ligës së Kampionëve në RTV 21 Plus

Ndeshjet elitare të hendbollit evropian vazhdojnë të vijnë në Kosovë përmes televizionit 21 Plus. Këtë fundjavë katër ndeshje të Ligës së Kampionëve për hendbollistë do të transmetohen nga ky televizion që i kushton hapsirë të madhe sportit të hendbollit.

Të shtunën transmetohet ndeshja në mes të Telekom Veszprem të Hungarisë dhe Vardarit të Maqedonisë, që nis në ora 17:30. Dy orë më vonë, përkatësisht në 19:30  nis transmetimi i takimit IFK Kristianstad – Barcelona. Janë këto dy ndeshje të grupit A të Ligës së Kampionëve. Vardari është i pari në grup me 4 pikë nga dy ndeshje. Barcelona ka 2 pikë, njëjtë sa Veszpremi, derisa Kristianstadi është pa pikë në vend të fundit. Priten ndeshje cilësorë në kuadër të grupit A, ndërsa ndeshje cilësore pritet të jenë edhe ato që luhen të dielen, që poashtu i takojnë javës së tretë. Adhuruesit e hendbollit të dielen nga ora 19:00 mund të përcjellin përmes 21 Plus ndeshjen tjetër të grupit A mes Montpellierit francez dhe skuadrës polake Vive Targi Kielce. Nga ora 17:00 të dielen transmetohet ndeshja e grupit B mes skuadrës sllovene Celje dhe asaj gjermane Flensburg-Handewitt. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova