Kelmendi: Po punojmë me përkushtim maksimal

Kombëtarja e Kosovës ka vazhduar të enjten përgatitjet për ndeshjet e javës së ardhshme që i takojnë eliminatoreve për Euro 2022. Prej 3 deri më 5 qershor, vajzat tona luajnë në Prishtinë me Qipron, Luksemburgun e Portugalinë.

Atmosfera në Kombëtare është shumë e mirë. Kapitenia Njomza Kelmendi ka konfirmuar se synim mbetet kualifikimi. Njomza së bashku me Blerta Ahmetxhekajn e Rinesa Ukajn po punojnë me seriozitet maksimal me trajneren e portiereve, Valbona Rudaku.

“Atmosfera është e mirë dhe po punojmë me përkushtim maksimal. Presim të kompletohemi ditëve të ardhshme dhe do të kemi më pas disa stërvitje me grup të kompletuar. Javën tjetër na presin ndeshje të vështira, por jemi të përkushtuara për të dhënë më të mirën e mundshme. Natyrisht synimi mbetet vendi i parë në grup. Ndonëse kundërshtarët janë të vështirë, me angazhim e përkushtim besojmë se mund t’ia dalim ta fitojmë grupin”, ka theksuar Kelmendi.

Kontributi i portiereve, Njomzës, Blertës e Rinesës, është jetik për synimin për të kaluar me sukses raundin e parë kualifikues.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …