Kryendeshja i takon Prishtinës

Skuadrës së Prishtinës i ka takuar kryendeshja e javës së dhjetë të Superligës së Kosovës për hendbollistë. Prishtina të shtunën në mbrëmje në Gjilan fitoi ndaj Dritës me rezultat 33:26. Pas pjesës së parë rezultati ishte 12:12, por prishtinasit në pjesën e dytë kishin dukshëm më shumë nga loja. Drita e kishte mposhtur Prishtinën në kryeqytet në javën e parë kampionale, por nuk mundi të fitoi edhe në Gjilan.

Prishtina tani i ka 16 pikë sa i kanë edhe Kastrioti e Besa Famgas që nuk i kanë luajtur ende ndeshjet e javës së dhjetë. Drita mbtet e katërta me 14 pikë. A. Bajqinovci ishte më efikasi te Prishtina me 11 gola. Nga shtatë gola i shënuan Gjuka e Abazi. Te vendasit R. Selmani i shënoi shtatë gola kurse F. Cimili gjashtë.

Drita – Prishtina 26:33 (12:12)

Drita: Sylejmani, Buqinca, Shaqiri 1, Gubetini 4, Mustafi 1, Veliu, Mehmeti, Misini 1, Selmani 7, Azizi 2, Shahini 2, Maxhera 2, Cimili 6.

Prishtina: Beqiraj, Agushi, Krasniqi 3, Basholli 1, Abazi 7, Bajqinovci 11, Fetahu, Visoka, Hoxha, Murtezi, Batatina, Beshiri 2, Gjuka 7, Gashi 2.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova