Lajme

Përzgjedhësi i Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, Agron Shabani, ka publikuar të hënën listën për ndeshjet kualifikuese në Austri. Kombëtarja e Kosovës nuk ka luajtur ndeshje vitin e kaluar për shkak të anulimit të garave si pasojë…

Kapiteni Valon Dedaj është i motivuar për ta udhëhequr lojën e Kombëtares së Kosovës në ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Rumania vlerësohet rival i vështirë por Dedaj thotë se si vendas mund të përballen me të gjithë. “Stërvitjet…

Shqiponja e Gjakovës e organizon edhe këtë vit turneun tradicional për hendbolliste. Në kuadër të festave të marsit, Shqiponja të hënën e të martën në palestrën në Gjakovë e organizon turneun në të cilin marrin pjesë katër skuadra. Turneu…

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjen e së mërkurës ndaj Rumanisë. Hendbollistët tanë kanë zhvilluar të dielën dy stërvitje, nën urdhrat e selektorit të ri, Bujar Qerimi.Përzgjedhësi Qerimi është i kënaqur me mënyrën se si…

Të dielën u luajtën dy ndeshjet e fundit të javës së 16-të të Superligës së hendbollisteve.Ashtu si pritej, Prishtina fitoi thellë ndaj Vëllaznimit në Gjakovë. Rezultat ishte 42:23 në të mirë të prishtinaseve.Ivana Bojoviq shënoi plot 13 gola për…

Me vetëm një gol dallim ka përfunduar ndeshja e javës së 20-të të Superligës B në mes të Zhegrës dhe Vushtrrisë. Zhegrasit të dielën në Gjilan fituan me rezultat 27:26. Ndeshja ishte e barabartë nga fillimi e deri në…

Llapi nuk ka lejuar befasi dhe ka fituar thellë ndaj Prizrenit. Ndeshja e parë e javës së 20-të të Superligës B u luajt të shtunën në Prizren dhe përfundoi me fitoren 40:25 të llapjanëve.Besian Abazi sërish u shqua te…

Ferizaj e ka fituar derbin e qytetit të hendbollit ndaj Kastriotit. Ndeshja e javës së 16-të të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave, ka përfunduar 23:21 në të mirë të kampionit aktual, Ferizajt.Pas pjesës së parë…

Egzon Gjuka ka kohë që jep kontribut për Kombëtaren e Kosovës në hendboll. Prej Gjukës pritet shumë edhe në dy ndeshjet ndaj Rumanisë, që i kemi javën e ardhshme. Kombëtarja jonë të premten ka nisur përgatitjet për ndeshjet me…

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka nisur të premten mbrëma përgatitjet për dy ndeshjet e rëndësishme me Rumaninë. Me Rumaninë fillimisht takohemi të mërkurën nga ora 19:30 në Prishtinë, e më pas edhe në Bukuresht, të dielën më 14…

Eventet

Tokyo 2020 Logo

Lojërat Olimpike

Tokyo 2020
23 Korrik - 8 Gusht 2021

EHF Euro 2022 Logo

EHF Euro 2022

Hungary & Slovakia
13 - 30 Janar 2022