Llapi e Prizreni luajnë sot, skuadrat tjera në fundjavë

Me ndeshjen Llapi – Prizreni fillon xhiroja në Superligën e Kosovës në hendboll (meshkujt). Kjo ndeshje luhet të premten (sot) nga ora 18:30 dhe i takon javës së 23-të të Superligës B. Llapi është favorit i madh ndaj Prizrenit.
Më shumë rivalitet pritet në ndeshjen Vushtrria – Zhegra, që zhvillohet të shtunën nga ora 19:00.

Në Superligën A është java e 26-të. Besa Famgas është favorite e madhe ndaj Trepçës, në ndeshjen që luhet të shtunën nga ora 18:00. Të shtunën është edhe takimi Drenica – Kastrioti, që fillon në ora 19:00.

Xhiroja e 26-të mbyllet të dielën me takimin Vëllaznimi – Prishtina (16:00). Pas fitores ndaj Kastriotit, gjakovarët do të tentojnë befasinë ndaj Prishtinës.

Në Ligën e Parë të hendbollistëve është java e 15-të. Të shtunën janë këto ndeshje: Rahoveci – Ulpiana (18:00), Drita – Istogu (18:30), Dukagjini – Vjosa (18:30). Ndeshjet tjera janë të dielën: Deçani – Samadrexha (14:00), Lepenci – KEK-u (18:00).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të Superligës A të Kosovës …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet e xhiros së 20-të …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë të femrave, do të …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e këtij vendi prej edicionit …

Samadrexha e Shqiponja kanë fituar dy ndeshjet e së dielës në Superligën e hendbollisteve. Të dy skuadrat fituan ndeshjes …

Prishtinës i ka takuar ndeshja e fundit e xhiros së 26-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Të …

Nuk ka dhënë fitues derbi i xhiros së 19-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën në …