Luhet rrethi i parë i Kupës

Kjo javë do të jetë e mbushur me ndeshje të hendbollit. Të martën (nesër) luhen dy ndeshjet e mbetura të xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në hendboll (meshkujt) Nga ora 18:30 në Gjakovë takohen Vëllaznimi e Trepça, kurse nga ora 19:00 në Drenas luajnë Drenica e Besa Famgas.

Hendbollistët të mërkurën e të enjten luajnë ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës. Të mërkurën janë ndeshjet: Kastrioti – Vjosa (18:30), Prishtina – Llapi (17:15), Vushtrria – KEK-u (20:00). Të enjten janë ndeshjet: Besa Famgas – Dukagjini (18:30), Drita – Zhegra (20:00), Vëllaznimi – Deçani (18:30), Drenica – Prizreni (20:00). Ndeshja mes Trepçës e Samadrexhës luhet më 7 nëntor.

Hendbollistet fillojnë të martën ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës. Të martën është ndeshja Istogu – Dukagjini, që luhet në Klinë nga ora 15:00.

Të mërkurën janë këto ndeshje: Trepça – Vushtrria (16:30), Prishtina – Vjosa (16:00), Shqiponja – Prizreni (15:30), Kastrioti – Llapusha (16:30). Të enjten janë ndeshjet tjera: Vëllaznimi – Jusuf Gërvalla (17:00), Samadrexha – Ferizaj (17:30). Ndeshje tjetër është ajo në mes të Dritës e Ulpianës (17:00).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Nesër nga ora 13:00 tërhiqet shorti për gjysmëfinalen e Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll. Turneu final i …

Suksesi i Kombëtares së Kosovës në hendboll në kualifikimet për “Euro 2022” , vazhdon të vlerësohet. Kosova ishte në …

Vushtrria ka zënë vend në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll (femrat). Finalen skuadra vushtrriase e …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova