Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Miqësoret në Turqi, test i mirë para evropianit

Kombëtarja U-20 e Kosovës në hendboll, në kuadër te përgatitjeve për ndeshjet e Kampionatit Evropian që mbahet në Podgoricë , të martën (sot) zhvilloi ndeshjen e dytë testuese ndaj Kombëtares së Turqisë, të cilën e humbi me rezultat 35:22. Ndeshja u zhvillua ne vapë të madhe, ndërsa djelmoshat tanë nuk treguan lojën e pritur. Ata humbën shumë raste nga pozitat ideale dhe poashtu disa shtatëmetërshe. Prandaj humbja e thellë ishte e paevitueshme. Në përgjithësi dy ndeshjet ndaj Turqisë do t’i shërbejnë shumë shtabit teknik në prag të ndeshjeve në Podgoricë.

Turqia -Kosova 35:22 (15:8)
Kosova: Luzha, Beqiraj, Berisha, Gubetini 3, Abazi, Dugolli 1, Tahirukaj 1, Shabani 1, F. Mustafa, Hoxha 1, J. Muqolli 9, Vokshi 1, Basholli 2, Bajçinovci 1, E. Mustafa 1, Y. Muqolli 1, Halili 1.

Lajme tjera