Mirela Gjikokaj në formë të lartë, premton maksimumin ndaj Ishujve Faroe

Kombëtarja e Kosovës në hendboll ka vazhduar përgatitjet për ndeshjet e javës së ardhshme me Ishujt Faroe.

Mirela Gjikokaj është një prej lojtareve që në Kombëtare ka ardhur pas formës së lartë që e shfaqi në nivel klubesh. Mirela po luan për Follon në Norvegji, ndërsa nuk ka ende humbje këtë edicion. Follo po lufton për kthim në elitën norvegjeze.
Gjikokaj në ndeshjet e deritashme është dalluar me shumë asistime dhe me lojë të mirë në mbrojtje. Në ndeshjen e fundit i kishte plot 10 asistime.

“Me skuadrën po luajmë mirë, ndërsa edhe forma ime personale nuk është e keqe. Shpresoj dhe besoj fuqishëm se me Kombëtaren do të shfaq më të mirën e mundshme. Na presin dy ndeshje të forta, por jam e sigurt se angazhimi do të jetë maksimal nga të gjitha vajzat për avancim tutje. Presim edhe përkrahjen e shikuesve, përkatësisht që palestra të jetë e mbushur”, ka thënë Mirela Gjikokaj.

Kombëtarja të premten udhëton për në Selanik ku të shtunën e të dielën luan ndeshje përgatitore me Greqinë. Prej të hënës vazhdon përgatitjet në Istog. Në Istog luhen ndeshjet me Ishujt Faroe, që janë të fazës së parë kualifikuese për Botëror.

Lajme tjera