Mustafa: Me ftesën nga Kombëtarja më është realizuar ëndrra

Festim Mustafa ne akcion gjate kampionatit boteror per juniore ne SPanje 2019

Festim Mustafa ishte prej hendbollistëve më të mirëve te Kosova U-21, që vjet u paraqit në kampionatin botëror për juniorë në Spanjë. Për Kosovën ishte pjesëmarrje historike, e para në botëror në ndonjë sport ekipor.

Mustafa u shqua me angazhim e disiplinë dhe paraqitja në Botëror i dha hov karrierës së tij. Ai vazhdoi me ngritje graduale te Kastrioti i Ferizajt dhe tashmë është shpërblyer me ftesë në Kombëtaren A.

Mustafa është njëri prej dy debutuesve te Kosova për ndeshjet e para kualifikuese për “Euro 2022”, ndaj Malit të Zi e Suedisë.

“Ftesa për të luajtur për Kombëtaren e Kosovës ka qenë një ëndërr, tashmë e bërë realitet. Të veshësh fanellën e vendit tënd jo vetëm që është nder e krenari, por emocion dhe kurajo që të japim çdo gjë nga vetja për kombëtaren, për vendin tonë”, ka thënë Festim Mustafa, e ardhmja e hendbollit ferizajas.

“Të marr ftesë nga kombëtarja është hap i madh në karrierën time. Shpresoj që të jap më të mirën për Kosovën”, ka vazhduar shtatlarti që luan në pozitën e bekut.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi. …

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, …

Lojtaret e Kosoves pershendesin njani tjetrin

Ndërsa në shtabin e tij teknik janë Fatmir Muhaxheri, Veton Hajrizi dhe fizioterapeuti Agon Bytyqi. Përzgjidhja Nr Name Club …

Luigj Quni ne akcion per klubin e tij Amicitia Zurich

Luigj Quni me Amicitia Zurich ka arritur fitoren e dytë të edicionit në Superligën e Zvicrës. Në fitoren 26:25 …

Me vetëm një gol dallim ka fituar Ferizaj ndaj Samadrexhës, të dielën në ndeshjen përmbyllëse të javës së 14-të …

Pas dy humbjeve, Trepça është kthyer te fitorja të dielën. Në kuadër të javës së 20-të kampionale, përkatësisht javës …

Istogu ka vazhduar me fitore në Superligën e hendbollisteve. Në derbin e xhiros së 14-të, Istogu të shtunën e …

Vushtrria ka arritur fitore të rëndësishme në garën për mbetjen në elitën e hendbollit kosovar. Të shtunën në kuadër …

Besa Famgas nuk po ka të ndalur në këtë edicion të Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën në …

Istogu – Vushtrria është kryendeshja e javës së 14-të në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të fermave. …