Mustafa: Me ftesën nga Kombëtarja më është realizuar ëndrra

Festim Mustafa ne akcion gjate kampionatit boteror per juniore ne SPanje 2019

Festim Mustafa ishte prej hendbollistëve më të mirëve te Kosova U-21, që vjet u paraqit në kampionatin botëror për juniorë në Spanjë. Për Kosovën ishte pjesëmarrje historike, e para në botëror në ndonjë sport ekipor.

Mustafa u shqua me angazhim e disiplinë dhe paraqitja në Botëror i dha hov karrierës së tij. Ai vazhdoi me ngritje graduale te Kastrioti i Ferizajt dhe tashmë është shpërblyer me ftesë në Kombëtaren A.

Mustafa është njëri prej dy debutuesve te Kosova për ndeshjet e para kualifikuese për “Euro 2022”, ndaj Malit të Zi e Suedisë.

“Ftesa për të luajtur për Kombëtaren e Kosovës ka qenë një ëndërr, tashmë e bërë realitet. Të veshësh fanellën e vendit tënd jo vetëm që është nder e krenari, por emocion dhe kurajo që të japim çdo gjë nga vetja për kombëtaren, për vendin tonë”, ka thënë Festim Mustafa, e ardhmja e hendbollit ferizajas.

“Të marr ftesë nga kombëtarja është hap i madh në karrierën time. Shpresoj që të jap më të mirën për Kosovën”, ka vazhduar shtatlarti që luan në pozitën e bekut.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova