Ndeshja në Vushtrri hap xhiron te meshkujt

Me ndeshjen mes Samadrexhës dhe Vushtrrisë fillon xhiroja e ardhshme e kampionatit të Kosovës në hendboll për meshkuj. Kjo ndeshje luhet në palestrën në Vushtrri, të premten (sonte) prej orës 19:00. Samadrexha e pret Vushtrrinë në takimin e javës së 22-të të Superligës B. Samadrexha është e parafundit (9) me tetë pikë derisa Vushtrria i ka 15 pikë dhe mbanë pozitën e tetë në Superligë. Ndeshja tjetër e javës së 22-të e Superligës B mes Llapit e Trepçës luhet të dielen në Podujevë nga ora 18:00.

Tri ndeshjet e javës së 23-të në Superligën A luhen të shtunën (nesër). Besa FamGas e Prishtina i luajnë ndeshjet në Gjilan dhe vlerësohen favorite. Besa prej orës 14:00 takohet me Zhegrën kurse nga ora 18:00 është ndeshja Drita – Prishtina. Në ora 19:00 nis takimi Kastrioti – Vëllaznimi, që luhet në Ferizaj.

Kampionia aktuale Besa është e para me 42 pikë e përcjellur nga Prishtina me 40 pikë. Nga 24 pikë në pozitat tre e katër i kanë Kastrioti e Drita, ndërsa Zhegra e Vëllaznimi mbajnë pozitat pesë e gjashtë me nga 19 pikë.

Këtë vikend janë edhe ndeshjet e javës së 12-të të Ligës së parë të meshkujve. Të dielen luhen ndeshjet: KEK-u – Prizreni (14:00), Lepenci – Drenica (11:00). Ndeshje tjetër e kësaj jave është ajo mes Dukagjinit e Deçanit zhvillohet diten e hëne ne ora 17:00.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën …

Istogu e ka fituar titullin e kampionit të Kosovës në hendboll në grupmoshën e kadeteve (U18). Istogu në 22 …

Istogu e ka fituar ndeshjen e parë finale të plejofit në Superligën e hendbollisteve. Të shtunën mbrëma në Istog, …

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë. …

Është nënshkruar sot memorandumi i bashkëpunimit me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Memorandumi është nënshkruar në kabinetin e …

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares së Kosovës, është koha për finalen e plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll …

Të shtunën luhet ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Skuadrat favorite, Besa Famgas e Prishtina kanë shmangur përballjen mes tyre në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës …

Vushtrria e Istogu do të takohen në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova