Në Ferizaj kryendeshja e javës

Kastrioti e Prishtina takohen të shtunën (nesër) në Ferizaj në kryendeshjen e javës së 17-të të Superligës së Kosovës në hendboll për meshkuj. Ndeshja e rivalëve të vjetër, që tradicionalisht ka ofruar hendboll cilësor, nis në ora 19:00. Prishtina në ndeshje futet e trimëruar pas fitores që e arriti javën e kaluar ndaj skuadrës pejane Besa FamGas. Prishtina është e dyta në tabelë me 30 pikë sa i ka edhe Besa në vendin e parë. Kastrioti është i katërti me 19 pikë, por me pretendime për t’u ngritur më lart. Klubi ferizajas është riorganizuar së fundi dhe ka kthyer disa prej lojtarëve. Synimet e Kastriotit në pranverë janë dukshëm më të mëdha se që ishin në vjeshtë.

Të shtunën luhet edhe përballja e fundit të tabelës, mes Samadrexhës e Llapit, që nis në ora 19:00 poashtu. Llapi është i fundit me dy pikë sa i ka edhe Samadrexha në vend të parafundit.

Rivalitet pritet edhe të dielen nga ora 17:00 në Gjakovë, ku përballen Vëllaznimi e Drita. Gjysmë ore më vonë në Gjilan nis ndeshja mes Zhegrës e Trepçës që poashtu pritet të ofrojë rivalitet. Ndërkohë Besa FamGas të dielen nga ora 16:00 e pret Vushtrrinë.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova