Në Gjilan ndeshja më interesante

Me një ndeshje interesante fillon xhiroja e dhjetë e Superligës së Kosovës në hendboll. Të shtunën (nesër) prej orës 18:00 në Gjilan takohen hendbollistët e Dritës dhe ata të Prishtinës. Të dy skuadrat i kanë nga 14 pikë dhe mbajnë pozitat tre e katër. Në hapje të kampionatit Drita e kishte mposhtur Prishtinën në kryeqytet me rezultat 30:27.

Dy ndeshje tjera të javës së dhjetë luhen të dielen. Në Pejë nga ora 16:00 takohen Besa Famgas e Trepça kurse po prej orës 16:00 në Gjilan luajnë Zhegra e Vëllaznimi.

Të hënën është ndeshja Kastrioti – Samadrexha kurse me marrëveshje të dy klubeve ndeshja në mes të Vushtrrisë e Drenicës luhet më 5 dhjetor.

Në Ligën e Parë të hendbollistëve luhet java e shtatë. Të shtunën është ndeshja Llapi – Dukagjini (19:00), ndërsa të dielen janë dy ndeshjet tjera: Ulpiana – Deçani (15:00), Prizreni – KEK-u (17:30).

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë …

Sot prej orës 19.15 luhet finalja e dytë e Superligës së hendbollistëve mes Prishtinës dhe Besa Famgasit. Pas finales …

Te Besa Famgas vlerësojnë se e kanë përgatitur si duhet ndeshjen e dytë finale ndaj Prishtinës. Ndeshjen e parë …

Trajneri i Prishtinës, Taib Kabashi, ka pranuar cilësinë e Besës, por ka shtuar se edhe skuadra e tij është …

Ndeshja dramatike ka nxjerrë Vushtrrinë fituese, të martën në palestrën “Jeton Tërstena – Tota”. Vushtrria e Istogu kanë luajtur …

Prishtina e Besa Famgas takohen të mërkurën (nesër) nga ora 19:15 në ndeshjen e dytë finale të plejofit në …

Sot luhet ndeshja e dytë finale e plejofit të Superligës së hendbollisteve mes Vushtrrisë e Istogut. Ndeshja luhet nga …

Trajneri i Istogut, Faruk Shala, ka treguar se skuadra e tij synon të siguroj titullin nesër në Vushtrri. Vushtrria …

Te KHF Vushtrria po mobilizohen për ndeshjen e dytë finale të plejofit ndaj Istogut. Finalja e dytë është nesër …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova