Në Istog përcaktohet kampioni te hendbollistet

Ndeshja e tretë e finales së plejofit do të përcaktoj kampionin e Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Finalja e tretë luhet të shtunën (nesër) nga ora 19:15 në palestrën e qytetit në Istog. Do të përballen Istogu e Vushtrria, ndërsa ndeshja transmetohet direkt në RTV 21 Plus.
Istogaset e kanë fituar ndeshjen e parë që e luajtën në palestrën e tyre, me rezultatin 32:26. Ndërkohë në ndeshjen e dytë të luajtur në Vushtrri, ishte skuadra vushtrriase që fitoi me rezultatin 24:23. Kështu rezultati në serinë finale është barazuar në 1:1.
Sidomos ndeshja e dytë finale ishte e fortë dhe dramatike deri në fund. Për Istogun ishte humbja e parë këtë edicion. Skuadra e Istogut synon fitore si vendase dhe ta fitoj titullin e kampionit. Ndërkohë vushtrriaset kanë marrë zemër nga fitorja në ndeshjen e dytë dhe për në Istog udhëtojnë për fitore.
Istogu kampionatin e rregullt e ka përfunduar në pozitën e parë e Vushtrria në të dytën. Njëra prej këtyre dy skuadrave nesër do të festojë titullin e kampionit.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Me finalen e Ligës së juniorëve, të luajtur të dielën, ka përfunduar edicioni garues 2020/2021 …

Federata e Hendbollit e Kosovës është vlerësuar lart për organizimin e një tjetër ngjarjeje ndërkombëtare. …

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Perfaqesuesja e Kosoves ne hendboll duke festuar me Kryeministrin Albin Kurti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Portugalia e ka nisur me fitore bindëse turneun kualifikues në Prishtinë. Të enjten pasdite, Portugalia …