Në Klinë luhen ndeshjet më interesante të Ligës së Parë

Në foto shihet një lojtar i cili është hedhur lartë dhe ka gjuajtur topin, përballë tij është një kundërshtar gjithashtu i hedhur lartë me duart e ngritura duke tentuar ta bllokojë gjuajtjen e tij, mbrapa të dy lojtarë ka lojtarë të dy ekipeve.

Këtë fundjavë nis stinori pranveror edhe në Ligën e Parë në të dy konkurrencat.

Te hendbollistët në program është java e dhjetë kurse derbi luhet në Klinë, të dielën nga ora 18:00. Takohen Dukagjini e Rahoveci.Dy ndeshje tjera të javës së dhjetë luhen të martën: Zhegra – Ulpiana (17:30), Samadrexha – Lepenci (20:30). Ndeshje tjetër e kësaj jave është ajo në mes të Deçanit dhe KEK-ut.

Edhe në Ligën e Parë te hendbollistet është java e dhjetë. Derbi në mes të Dukagjinit dhe Ulpianës është të dielën nga ora 16:00. Të dy skuadrat kanë bërë përforcime. Llapusha – Vjosa është ndeshje tjetër e së dielës që luhet nga ora 11:00.

Të shtunën janë ndeshjet CLICK – Trepça (17:00) dhe KEK-u – Deçani (18:30). Verona – Prizreni është ndeshje tjetër e kësaj jave.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit …

Golin e fitores për Vushtrrinë e shënoi Donita Kasumi, që ishte më efikasja në skuadër. Ajo, si gjithë të …

Me lojë të mirë është shquar edhe Luljeta Sopjani. Ajo realizoi golin për barazimin 21:21, në minutën e 59-të. …

Njomza Kelmendi ndali gjuajtjen e Esma Muratoviqit në sekondën e fundit për t’ia mundësuar Vushtrrisë të fitoj titullin. Portierja …

Kampionët e Kosovës prej pavarësimit të sportit e deri më sot2020/21 Vushtrria2019/20 Ferizaj2018/19 Istogu2017/18 Shqiponja2016/17 Prishtina2015/16 Prishtina2014/15 Kastrioti2013/14 Kastrioti2012/13 …

Trajneri i KHF Vushtrria, Arben Parduzi, është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e ekipit të tij në finale …

Njomza Kelmendi ka bërë pritje vendimtare në sekondën e fundit për ta ndihmuar Vushtrrinë që ta fitoj titullin e …

Burneta Rama në akcion duke gjuajtur ne gol

Vushtrria udhëton me synime të qarta për në Istog, për të shënuar fitore dhe për ta siguruar titullin e …

Hendbollistja nga Mali i Zi, Esma Muratoviq pritet ta udhëheq lojën e KHF Istogut edhe të shtunën mbrëma. Istogu …

Federata e Hendbollit e Kosovës

House of Sport

Kati II nr. 15
Agim Ramadani nr.253
10000 Prishtina
Kosova

Tel: +383 38 248 759

Për ne

Garat

Përfaqësueset

Shoqatat

© Copyright - Kosova Handball Federation

Made in Kosova