Një derbi në Superligën A e një në Superligën B

Në fundjavë luhen ndeshjet e ardhshme në kuadër të kampionatit të Kosovës në hendboll.

Në Superligën A të hendbollistëve kryendeshja zhvillohet të shtunën nga ora 18:00 në Pejë, ku takohen Besa Famgas e Prishtina. Është kjo ndeshje e javës së 20-të kampionale përkatësisht e javës së dytë në Superligën A.

Besa Famgas udhëheq në tabelë me 38 pikë. I ka fituar të gjitha ndeshjet e deritashme. Ndërsa Prishtina është e dyta me 31 pikë dhe synon t’i afrohet Besës me pikë.

Të shtunën është edhe ndeshja Vëllaznimi – Kastrioti (19:00), kurse Drenica e Trepça luajnë të dielën prej orës 17:00.

Të shtunën janë edhe ndeshjet e para të Superligës B, përkatësisht takimet e javës së 19-të kampionale. Derbi i madh luhet në Vushtrri në mes të Vushtrrisë dhe Llapit, të shtunën nga ora 14:30. Nga ora 17:00 takohen Zhegra e Prizreni.

Në Ligën e Parë të hendbollistëve është java e 11-të. Samadrexha – KEK-u (19:00) dhe Drita – Lepenci (19:00), janë ndeshjet e së shtunës. Ulpiana – Vjosa (12:00) dhe Deçani – Dukagjini (13:00) luhen të dielën, ndërsa ndeshja Istogu – Rahoveci është të hënën nga ora 19:30 në Rahovec.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Lajme tjera

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e …

Selektori i Kosovës në hendboll, Bujar Qerimi, të premten ka shpallur listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me …

Në fundjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të (të parafundit) të stinorit të rregullt të Superligës A të Kosovës …

Skuadrat e kreut të tabelës nuk pritet të hasin në telashe për të fituar ndeshjet e xhiros së 20-të …

Ndeshjet e grupit të parë të fazës së parë kualifikuese për “Euro 2022” në konkurrencë të femrave, do të …

Danimarka është prej vendeve me hendbollin më të zhvilluar të femrave. Dhe në elitën e këtij vendi prej edicionit …

Samadrexha e Shqiponja kanë fituar dy ndeshjet e së dielës në Superligën e hendbollisteve. Të dy skuadrat fituan ndeshjes …

Prishtinës i ka takuar ndeshja e fundit e xhiros së 26-të të Superligës A të Kosovës në hendboll. Të …

Nuk ka dhënë fitues derbi i xhiros së 19-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat). Të shtunën në …