Kampionati Botëror 2021

Lajmet nga kampionati​

Leonora Demaj ne akcion

Kapitenja e Kombëtares së Kosovës, Leonora Demaj ka ndryshuar skuadrën të enjten. Nga Soenderjyske e ligës së parë të Danimarkës ka kaluar te skuadra Vendsyssel. Vendsysseli garon aktualisht në elitën e Danimarkës, njërit prej shteteve me hendbollin më të…

Një tjetër fitore e synojmë në mars, kur luhen kualifikimet për Botëror. Në kuadër të një turneu në Turqi, Kombëtarja jonë kishte fituar ndaj Italisë me rezultat 31:26. Leonora Demaj realizoi 11 gola, Mirela Gjikokaj 8, ndërsa më shumë…

Federata Evropiane e Hendbollit ka njoftuar të premten se janë shtyrë ndeshjet kualifikuese për Botërorin 2021 të hendbollisteve. Ndeshjet që është dashur të luhen në fillim të dhjetorit, do të luhen në mars të vitit të ardhshëm. Në këto…

Veronika Kastrati

Hendbollistja e Kombëtares së Kosovës, Veronika Kastrati, ka bërë hap të rëndësishëm në karrierën e saj. 18-vjeçarja i është bashkuar klubit norvegjez Raelingen, të njohur për zhvillimin e lojtareve të reja. Veronika është larguar nga klubi Ellingsrud, ku ishte…

Leonora Demaj me top në dorë gjatë ndeshjes

Kapitenia e Kombëtares së Kosovës në hendboll, Leonora Demaj, ishte e pandalshme në ndeshjen e fituar ndaj Italisë, vitin e kaluar. Me Italinë përballemi sërish në fund të vitit, në kualifikimet për Botërorin 2021. Kombëtarja jonë është në grup…

Albana Arifi ne akcion kunder Gjermanise

Hendbollistja e Kombëtares së Kosovës, Albana Arifi, ka respekt për kundërshtarët në kualifikimet për Botërorin 2021, por nuk e vlerëson të pamundur kualifikimin. Shorti i tërhequr të mërkurën ka bërë që Kosova të luaj me Austrinë dhe Italinë. Ndeshjet…

Kualifikimet: Grupi 4

Tabela

Rezultatet

Orari i ndeshjve