EHF Euro 2022 Kualifikimet

Faza 1 - Grupi A: Prishtinë

Njëra prej lojtareve kryesore të Kosovës, Arlinda Hajdari, ka pësuar lëndim serioz në ndeshjen e …

Hendbollistet e Kombëtares së Kosovës kanë humbur ndeshjen vendimtare të raundit të parë kualifikues për …

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka ndjekur nga afër ndeshjen mes Kosovës dhe Luksemburgut. Ai …

Me numër shumë të limituar të lojtareve (10 gjithsej, prej tyre 3 portiere), Kombëtarja e …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll (femrat) është kthyer në rrugën e sukseseve. Pas shenjave të …

Rezultatet dhe Tabela

Tabela
# Team P W D L + - +/- Pts
1 3 3 0 0 100 48 52 6
2 3 2 0 1 80 78 2 4
3 3 1 0 2 59 81 -22 2
4 3 0 0 3 60 92 -32 0
Ndeshjet
3 Qershor 2021 - 17:00 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Portugal
38
14
Luxembourg
3 Qershor 2021 - 19:30 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Kosova
30
21
Cyprus
4 Qershor 2021 - 17:00 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Cyprus
17
32
Portugal
4 Qershor 2021 - 19:30 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Luxembourg
27
33
Kosova
5 Qershor 2021 - 17:00 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Luxembourg
19
21
Cyprus
5 Qershor 2021 - 19:30 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Portugal
30
17
Kosova

Statistikat individuale

Top goals
# Player G
1
Magdalini Papa
23
2
Carolina Monteiro
17
3
Albina Rugova Tahirukaj
14
4
Pashke Marku
14
5
Tina Welter
14
6
Suzana Ujkiç
13
7
Marigona Hajdari
11
8
Monica Soares
11
9
Sandra Margarida Marqués Santiago
10
10
Patricia Andreia Da Silva Lima
9
11
Beatriz Fabiana Sousa
9
12
Lito Ellina
9
13
Bebiana Rodrigues Sabino
9
14
Kim Wirtz
8
15
Michelle Jung
8
16
Dea Dautaj
8
17
Arlinda Hajdari
7
18
Njoma Zogaj
7
19
Carolina Gomes
7
20
Joana Resende
7
21
Laura Willems
7
22
Maria Ines Da Silva Pereira
6
23
Mirela Gjikokaj
5
24
Mariana Ferreira Lopes
5
25
Vaso Ioannou
5
26
Marianna Charalambous
5
27
Aida Stagova
4
28
Leonor Goncalves
4
29
Soraia Fernandes
4
30
Marilena Solea
4
31
Joy Wirtz
3
32
Jenny Zuk
3
33
Jil Zeimetz
3
34
Teodora Galic
3
35
Georgia Kaila
3
36
Chrysia Tryfonos
3
37
Margarita Efthymiou
3
38
Fitore Aliu
2
39
Meltem Ylberi
2
40
Ana Carolina Silva
2
41
Malvina Elia
2
42
Alma Nivokazi
1
43
Sharon Dickes
1
44
Laura Melchior
1
45
Ana Luisa Monteiro Goncalves
1
46
Rena Tsangari
1
47
Antria Antoniou
1
48
Alberina Halitaj
0
49
Blerta Ahmetxhekaj
0
50
Yllka Shatri
0
51
Rinesa Uka
0
52
Njomëza Kelmendi
0
53
Isabel Cristina Figueira de Gois
0
54
Jessica Ferreira
0
55
Andreia Ribeiro Costa
0
56
Ines Francisca Almeida Gomes
0
57
Lena Kirtz
0
58
Laure Flener
0
59
Lola Scheuren
0
60
Elena Vrahimi
0
61
Antria Taki
0
62
Maria Theodorou
0
63
Persefoni Lytra
0
64
Elena Mirachi
0
2 minutes
# Player 2min
1
Suzana Ujkiç
5
2
Ana Carolina Silva
4
3
Dea Dautaj
4
4
Bebiana Rodrigues Sabino
3
5
Soraia Fernandes
2
6
Beatriz Fabiana Sousa
2
7
Laura Willems
2
8
Elena Vrahimi
2
9
Magdalini Papa
2
10
Aida Stagova
1
11
Fitore Aliu
1
12
Marigona Hajdari
1
13
Mirela Gjikokaj
1
14
Pashke Marku
1
15
Njoma Zogaj
1
16
Carolina Monteiro
1
17
Carolina Gomes
1
18
Mariana Ferreira Lopes
1
19
Joy Wirtz
1
20
Kim Wirtz
1
21
Michelle Jung
1
22
Laura Melchior
1
23
Ana Luisa Monteiro Goncalves
1
24
Jenny Zuk
1
25
Jil Zeimetz
1
26
Lito Ellina
1
27
Marilena Solea
1
28
Chrysia Tryfonos
1
29
Marianna Charalambous
1
30
Elena Mirachi
0
Red cards
# Player RC
1
Elena Mirachi
1