Përfaqësuesja e femrave

Polonia, me të cilën Kombëtarja e Kosovës përballet në fazën e dytë kualifikuese për Botërorin …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll të shtunën e mëson kundërshtarin në fazën e dytë kualifikuese …

Selektori Agron Shabani ka shpallur listën e hendbollisteve në të cilat llogarit për ndeshjet me …

Hendbollistja e Kombëtares së Kosovës, Pashke Marku është kthyer me sukses pas lëndimit dhe operimit …

Kapitenja e Kombëtares së Kosovës, Leonora Demaj ka zhvilluar ndeshje të madhe të mërkurën në …

Kampionati Botëror 2023 - Kualifikimet: Faza 2

Rezultatet
6 Prill 2023 - 17:45 Hala Sportowo-Widowiskowo-Wystawiennicza
Poland
36
22
Kosova
12 Prill 2023 - 20:15 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Kosova
20
32
Poland
Top goals
# Player G
1
Leonora Demaj
12
2
Marigona Hajdari
11
3
Mirela Gjikokaj
8
4
Fitore Aliu
4
5
Yllka Shatri
2

Kampionati Botëror 2023 - Kualifikimet: Faza 1

Rezultatet
3 Nëntor 2022 - 19:30 Palestra e Qytetit Istog
Faroe Islands
24
27
Kosova
5 Nëntor 2022 - 19:30 Palestra e Qytetit Istog
Kosova
28
29
Faroe Islands
Top goals
# Player G
1
Leonora Demaj
20
2
Fitore Aliu
7
3
Marigona Hajdari
7
4
Mirela Gjikokaj
6
5
Pashke Marku
6

EHF Euro 2022 - Faza 1

Rezultatet
3 Qershor 2021 - 17:00 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Portugal
38
14
Luxembourg
3 Qershor 2021 - 19:30 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Kosova
30
21
Cyprus
4 Qershor 2021 - 17:00 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Cyprus
17
32
Portugal
4 Qershor 2021 - 19:30 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Luxembourg
27
33
Kosova
5 Qershor 2021 - 17:00 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Luxembourg
19
21
Cyprus
5 Qershor 2021 - 19:30 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Portugal
30
17
Kosova
Tabela
# Team P W D L + - +/- Pts
1 3 3 0 0 100 48 52 6
2 3 2 0 1 80 78 2 4
3 3 1 0 2 59 81 -22 2
4 3 0 0 3 60 92 -32 0
Top goals
# Player G
1
Albina Rugova Tahirukaj
14
2
Pashke Marku
14
3
Suzana Ujkiç
13
4
Marigona Hajdari
11
5
Arlinda Hajdari
7

Kampionati Botëror 2021 - Kualifikimet: Grupi 4

Rezultatet
19 Mars 2021 - 18:10 BSFZ Südstad
Kosova
20
26
Austria
20 Mars 2021 - 18:00 BSFZ Südstad
Italy
24
22
Kosova
21 Mars 2021 - 16:30 BSFZ Südstad
Austria
37
22
Italy
Tabela
# Team P W D L + - +/- Pts
1 2 2 0 0 63 42 21 4
2 2 1 0 1 46 59 -13 2
3 2 0 0 2 42 50 -8 0
Top goals
# Player GP G
1
Mirela Gjikokaj
2 9
2
Fitore Aliu
2 7
3
Elma Kameri
2 6
4
Marigona Hajdari
2 6
5
Arlinda Hajdari
2 4
6
Albina Rugova Tahirukaj
2 3
7
Suzana Ujkiç
2 2
8
Aida Stagova
2 2
9
Meltem Ylberi
2 2
10
Njomëza Kelmendi
2 1
11
Aurora Shehdadi
2 0
12
Yllka Shatri
2 0
13
Veronika Kastrati
2 0
14
Kristina Ukaj
2 0
15
Mergime Bytyqi
2 0