Kampionati Evropian 2022

Lajmet nga kampionati

Bujar Qerimi është emëruar selektor i Kosovës në hendboll (meshkujt). Vendimin e mori Bordi i Federatës së Hendbollit të Kosovës. Emri i njohur i hendbollit kosovar do të jetë në krye të ekipit kombëtar në katër ndeshjet e fazës…

Të martën e të mërkurën janë luajtur ndeshje të fazës së dytë kualifikuese për “Euro 2022”. Pjesë e këtyre kualifikimeve është edhe Kombëtarja e Kosovës në hendboll (meshkujt). Por Kosova nuk ka pasur ndeshje në terminin e janarit. Në…

Mendoj se nuk kemi qenë të mirë në fazën e sulmit. Kemi pasur shumë probleme ta sulmojmë mbrojtjen 6:0 të Suedisë. Dhe kur ne nuk kemi shënuar gol ose kur e kemi humbur topin, ata e kishin kundërsulmin shumë…

Valon Dedaj gjate intervistes pas lojes kunder Suedise

Ndeshjen e kemi filluar shumë mirë, sidomos në sulm, kurse në mbrojtje kemi luftuar së bashku. Më pas e pamë se ata kanë shumë kualitet, luajnë në ligat më të forta në botë. Pjesa e parë për mua ka…

Kombëtarja e Kosovës e ka humbur edhe ndeshjen e dytë të fazës së dytë kualifikuese për Euro 2022. Të dielën mbrëma në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, Kosova ka humbur 30:16 nga Suedia, që është superfuqi e…

Ndeshja e Kombëtares së Kosovës me Suedinë do të zhvillohet sipas planifikimit, të dielën nga ora 17:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Për këtë ndeshje Federata jonë është përgatitur gjatë, ndërsa edhe Suedia ka bërë të…

Faza e dytë: Grupi 8

Tabela

Rezultatet

Orari i ndeshjve

Top 5 Goals

# Emri LL G
1
Deniz Terziqi
2 7
2
Egzon Gjuka
2 6
3
Kastriot Jupa
2 6
4
Valon Dedaj
2 6
5
Drilon Tahirukaj
2 5