Përfaqësuesja e meshkujve

Pivoti Kastriot Jupa ka treguar që atmosfera në Kombëtaren e Kosovës është shumë e mirë. …

Atmosferë shumë pozitive ka mbretëruar në stërvitjen e parë të Kombëtares së Kosovës në hendboll. …

Kombëtarja e Kosovës në hendboll e zhvillon sot stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve …

Kapiteni Valon Dedaj ishte mungesë e madhe te Kombëtarja e Kosovës në hendboll në dy …

Kombëtarja e Kosovës është grumbulluar të shtunën për ndeshjet e javës së ardhshme me Malin …

EHF Euro 2024 - Faza e 2-të

Rezultatet
12 Tetor 2022 - 18:00 Bemax Arena
Montenegro
29
20
Kosova
13 Tetor 2022 - 20:00 Dvorana Tabor
Slovenia
28
20
Bosnia and Herzegovina
16 Tetor 2022 - 19:30 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Kosova
24
29
Slovenia
16 Tetor 2022 - 20:00 Dvorana Mirza Delibašić, Sarajevo
Bosnia and Herzegovina
25
36
Montenegro
8 Mars 2023 - 00:00
Montenegro
29
32
Slovenia
8 Mars 2023 - 20:15 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Kosova
22
25
Bosnia and Herzegovina
11 Mars 2023 - 00:00 KSPC Mejdan
Bosnia and Herzegovina
25
18
Kosova
11 Mars 2023 - 00:00
Slovenia
37
30
Montenegro
26 Prill 2023 - 00:00
Kosova
-
-
Montenegro
26 Prill 2023 - 00:00
Bosnia and Herzegovina
-
-
Slovenia
Tabela
# Team P W D L + - +/- Pts
1 4 4 0 0 126 103 23 8
2 4 2 0 2 124 114 10 4
3 4 2 0 2 95 104 -9 4
4 4 0 0 4 84 108 -24 0
Top goals
# Player G
1
Egzon Gjuka
16
2
Drenit Tahirukaj
16
3
Drilon Tahirukaj
15
4
Kastriot Jupa
12
5
Valon Dedaj
8

Kampionati Botëror 2023 - Kualifikimet

Rezultatet
16 Janar 2022 - 12:00 Hasan Dagi Spor Salonu
Turkey
20
28
Greece
15 Janar 2022 - 00:00 Sporthal Alverberg
Belgium
33
29
Kosova
13 Janar 2022 - 18:15 Heraklion
Greece
42
24
Belgium
12 Janar 2022 - 19:15 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Kosova
26
24
Turkey
9 Janar 2022 - 14:00 Heraklion
Greece
26
25
Kosova
8 Janar 2022 - 20:15 Sporthal Alverberg
Belgium
37
28
Turkey
5 Janar 2022 - 19:15 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Kosova
20
21
Greece
5 Janar 2022 - 17:00 Atatürk Spor Salonu
Turkey
30
25
Belgium
7 Nëntor 2021 - 17:00 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Kosova
28
28
Belgium
7 Nëntor 2021 - 16:00 Heraklion
Greece
24
20
Turkey
Tabela
# Team P W D L + - +/- Pts
1 6 6 0 0 170 136 34 12
2 6 2 1 3 174 186 -12 5
3 6 2 0 4 147 163 -16 4
4 6 1 1 4 151 157 -6 3
Top goals
# Player G
1
Drenit Tahirukaj
31
2
Valon Dedaj
29
3
Egzon Gjuka
17
4
Drilon Tahirukaj
15
5
Deniz Terziqi
12

EHF Euro 2022 - Faza e 2-të

Rezultatet
2 Maj 2021 - 18:00 Estrad Alingsås
Sweden
39
16
Kosova
2 Maj 2021 - 16:00 Bemax Arena
Montenegro
23
19
Romania
30 Prill 2021 - 18:00 Bemax Arena
Montenegro
22
34
Sweden
28 Prill 2021 - 19:30 Pallati i Rinisë dhe Sporteve
Kosova
22
27
Montenegro
28 Prill 2021 - 18:00
Romania
23
31
Sweden
14 Mars 2021 - 17:00
Romania
25
30
Kosova
10 Mars 2021 - 19:30
Kosova
23
23
Romania
9 Mars 2021 - 18:05
Sweden
27
24
Montenegro
8 Nëntor 2020 - 17:30 Baia Mare
Romania
36
27
Montenegro
8 Nëntor 2020 - 17:00
Kosova
16
30
Sweden
Tabela
# Team P W D L + - +/- Pts
1 6 6 0 0 194 131 63 12
2 6 3 0 3 155 163 -8 6
3 6 1 1 4 132 176 -44 3
4 6 1 1 4 156 167 -11 3
Top goals
# Player G
1
Valon Dedaj
25
2
Deniz Terziqi
20
3
Egzon Gjuka
18
4
Kastriot Jupa
17
5
Drenit Tahirukaj
15

Kampionati Botëror 2021 - Kualifikimet

Rezultatet
12 Janar 2020 - 18:00
Italy
24
29
Romania
12 Janar 2020 - 16:00
Kosova
30
21
Georgia
11 Janar 2020 - 20:00
Georgia
28
25
Italy
11 Janar 2020 - 18:00 Pala Tedeschi, Benevento
Kosova
21
32
Romania
10 Janar 2020 - 20:00
Italy
26
26
Kosova
10 Janar 2020 - 18:00
Romania
29
24
Georgia
Tabela
# Team P W D L + - +/- Pts
1 3 3 0 0 90 69 21 6
2 3 1 1 1 77 79 -2 3
3 3 1 0 2 73 84 -11 2
4 3 0 1 2 75 83 -8 1
Top goals
# Player G
1
Egzon Gjuka
14
2
Kastriot Jupa
14
3
Deniz Terziqi
10
4
Drilon Tahirukaj
8
5
Valon Dedaj
8